نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459702
لپه ایرانی نایاب شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱
از نخستین روزهای بهار قیمت برخی کالاهای اساسی رنگ و بوی دیگری به خود گرفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در این میان نرخ حبوبات که طی سال گذشته نوسانات زیادی را تجربه کرده بود مجددا در سال جدید به شکلی خزنده افزایش یافت.

حال به سراغ عضو اتحادیه بنکداران مواد غذایی می‌رویم تا از آخرین وضعیت قیمت‌ها با خبر شویم:

قاسمعلی حسنی عضو اتحادیه بنکداران مواد غذایی، از افزایش نرخ حبوبات در سال جاری خبر داد و گفت: طی چند روز اخیر نرخ برخی اقلام در پی خشکسالی‌های اخیر، خرید بذر و کیفیت بالای حبوبات داخلی در مقایسه با خارجی روند افزایشی به خود گرفت.

وی افزود: در روزهای نخست سال نرخ هر کیلو لوبیا چیتی هزارتومان و لپه ۵۰۰ تومان افزایش یافت.

حسنی ادامه داد: درحال حاضر هر کیلو لوبیا چیتی ۱۱ و لپه خارجی ۷ هزار و ۵۰۰ تومان در بنکداری‌ها به فروش می‌رسد.

به گفته وی قیمتی برای لپه ایرانی به سبب کمبود در بازار نمی‌توان اعلام کرد.

عضو اتحادیه بنکداران مواد غذایی در خصوص قیمت سایر اقلام اساسی بیان کرد: هرکیلو برنج ایرانی از ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۲ هزار و ۵۰۰، برنج خارجی ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۶۰۰ و قند و شکر ۲ هزار و ۵۲۰ تومان است.

حسنی در پاسخ به این سوال که امکان افزایش سایر اقلام اساسی در سال جاری وجود دارد، تصریح کرد: در شرایط کنونی نمی‌توان پیش بینی دقیقی از وضعیت بازار داشت و تن‌ها باید منتظر ماند و دید که چه تغییر و تحولاتی در بازار رخ می‌دهد.
 
کلمات کلیدی : افزایش قیمت، حبوبات
 
ایران بانو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۱۴:۲۸:۲۱
بهترین مواد خوراکی را داریم و از چین و ترکیه و و.ووارد می کنید و کشاورزی ایران را نابود کردید. ما خودمان بهترین بنشن ها را داریم ولی می بینید عدس کانادایی!؟,سیر چینی!؟!؟؟لوبیا و چینی و.وچرا؟؟؟زیتون رودبار ما باید نابود شود تا از ترکیه اقایان زیتون وارد کنند،کارخانه های پارچه بافی ما ورشکست شوند، تا از چین و ترکیه چادر سیاه و جین و کتان چرم وارد کنند در حالی که چرم خام ما به همین ترکیه و ایتالیا صادر می شود و به خودمان بر می گردد. تا کی اجازه می دهید این همه خیانت در حق تولید کنندگان و مردم بشود،چای بی کیفیت و برنج سیانوری به همچنین! (4234572) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.