توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 338003
یک امتیاز در بازگشت ممی؛
توقف استقلال خوزستان برابر ملوان انزلی
بخش ورزشی الف، 20 اسفند 94
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۹
ملوانی ها در روزی که سایه سرمربی را بالای سر خود دید، نتوانست در برابر حریف بالانشین خود به پیروزی برسد و در روز بازگشت احمدزاده توانست یک امتیاز در خانه به دست بیاورد.

 انزلی چی ها که امید زیادی داشتند در این بازی بتوانند با حمایت هواداران خود به پیروزی برسند و بعد از مدت ها طعم سه امتیاز را کسب کنند نتوانستند از برتری خود در این دیدار استفاده کنند و در نهایت یک بازی خانگی دیگر را نیز با تساوی به پایان رساندند، در طرف مقابل یاران ویسی به خوبی توانستند بیشتر از ۳۰ دقیقه، ۱۰ نفره از دروازه خود دفاع کنند و در نهایت با یک امتیاز سخت بندر را به سوی اهواز ترک کنند.

هفته بیست و سوم لیگ برتر ، ساعت ۱۶ ورزشگاه تختی انزلی
داور: حسین زرگر کمک‌ها : محمد منصوری، یعقوب حجتی

ملوان بندرانزلی:
سیدحسین حسینی، عزت ا.. پورقاز، محمدحسین کنعانی ، محمد رضی پور(۸۲ سهیل رحمانی)، حسین ماهینی، پژمان نوری، مازیار زارع، جلال رافخایی، محمد ستاری، صادق محرمی (۹۰ سیاوش حق نظری) و محمد آبشک(۶۸ - مهرداد اولادی)
سرمربی: محمد احمدزاده

استقلال خوزستان:
فرناندو ده خسوس، محمدطیبی، پیمان شیرزادی، کولیبالی، دانیال ماهینی، حکیم نصاری، میثم دورقی، فرشاد سالاروند (۸۲ ادواردو فریرا)، روح الله سیف الهی، رحیم زهیوی و حسن بیت سعید(۹۰ حمداله ابدام)
سرمربی: عبداله ویسی

کارت زرد:

محمد طیبی(۲۰) از استقلال خوزستان
محمد ستاری (۶۰)، مازیار زارع (۶۴) از ملوان

کارت قرمز: روح اله سیف الهی (۵۷) از استقلال خوزستان؛

شرح گل‌ها:

ملوان بندرانزلی ۱ استقلال خوزستان ۰ (دقیقه ۲۷، سیدجلال رافخایی) : مهاجم زهردار ملوانی ها توانست پنالتی از دست داده خود را جبران کند و در بهترین زمان ممکن دروازه حریف خطرناک خود را باز کند، مثلث هجومی ملوانی ها در این لحظه توانست با یک حرکت تیمی کار خسوس را یکسره کند و دروازه این تیم را باز کند، رضی پور با پاس رو به بیرون محرمی را صاحب توپ کرد و او نیز پاس خود را برای رافخایی انداخت و مهاجم نوک ملوانی ها نیز توانست با حضور به موقع در محوطه شش قدم دروازه خوزستانی ها را باز کند.

ملوان بندرانزلی ۱ استقلال خوزستان ۱ (دقیقه ۴۵، محمد طیبی) : کرنر ارسالی خوزستانی ها در آخرین دقیقه نیمه اول پس از سابیدن به سر زهیوی به محمد طیبی رسید و او در حالی که تنها دروازه بان ملوان را پیش روی خود داشت دروازه این تیم را باز کرد.

دقایق حساس:

دقیقه ۹ – محمد رضی پور در محوطه جریمه توانست با سرعت بالای خود، موقعیت خوبی به دست آورد اما ضربه او با دخالت مدافعان حریف به کرنر رفت.
دقیقه ۱۵ – محمد آبشک پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و ضربه سنگین خود را با پای چپ به سوی دروازه خسوس زد اما این توپ با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه ۲۲ – ضربه پنالتی که نصیب ملوانان شده بود را سیدجلال رافخایی به بیرون زد اتفاقی که برای ملوانان بسیار عجیب بود، رافخایی تاکنون همه پنالتی ها خود را به گل تیدیل کرده بود.
دقیقه ۲۴ – پرتاب بلندی که روی دروازه ملوانان انجام شد با اشتباه مازیار زارع در دفع توپ، تیر دروازه ملوانان را به لرزه درآورد.
دقیقه ۴۸ – پژمان نوری در آغاز نیمه دوم، توپ برگشتی توسط مدافعان حریف را با ضربه ای محکم و روپا به سمت دروازه حریف زد اما این توپ از بالای دروازه خسوس به بیرون رفت.
دقیقه ۶۰ – محمد رضی پور ضربه محکم خود را به دروازه استقلال خوزستان زد اما این توپ با دخالت خسوس به کرنر رفت.
۶۹ – ضربه پورقاز در حالی که چیزی نمانده دروازه خوزستانی ها را باز کند با فداکاری نصاری به کرنر رفت.

حاشیه:

* محمد احمدزاده از سوی هواداران تشویق شد.وی نخستین باری است که هدایت ملوان را برعهده گرفته است.
* شهاب کرمی، حسینی ماهینی و جلال رافخایی از تیم فوتبال ملوان بندر انزلی به سمت عبدالله ویسی رفتند.
* هواداران ملوانی ها در این بازی استقبال خوبی از تیمشان داشتند و با حضور در ورزشگاه به تشویق تیمشان می پردازند.
* در اواسط نیمه اول عبداله ویسی اعتراض های زیادی را به داوری بازی داشت و همین موضوع باعث شد تا حسین زرگر به کنار او برود و با او به صحبت بپردازد و به او تذکر بدهد.
*در اواخر نیمه اول و در صحنه ای که ملوانان روی دروازه حریف حمله می کردند جلال رافخایی بدون توپ توسط کولی بالی متوقف شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت و همین مضوع باعث اعتراض مهاجم ملوانی ها شد.
*تنها کرنر خوزستانی ها در آخرین دقیقه نیمه اول باعث گل زنی این تیم شد.
*گلی که خوزستانی ها به ثمر رساندند از روی کرنری به دست آمد که ملوانی ها به آن اعتراض داشتند و توپی که با پای خوزستانی ها به بیرون رفته بود را داور به اشتباه اعلام کرنر کرد و همان توپ باعث باز شدن دروازه این تیم شد.
 
کلمات کلیدی : لیگ برتر+استقلال خوزستان+ملوان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.