توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456840
علی عبدالله صالح در راهپیمایی صنعاء علیه تجاوز سعودی ها شرکت کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۵
علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن در راهپیمایی شهروندان این کشور در شهر صنعاء پایتخت یمن شرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سبأ، رئیس جمهور سابق یمن در راهپیمایی گسترده هزاران نفر از شهروندان این کشور در دومین سالگرد تجاوز سعودی ها به یمن شرکت کرد.

«علی عبدالله صالح» رئیس جمهور سابق یمن در میان تجمع کنندگان میدان السبعین واقع در شهر صنعاء پایتخت یمن مشاهده شده است.

وی در روز شنبه نیز در پیامی خطاب به مردمی یمن تاکید کرده بود که تمام گروه های سیاسی و ملت یمن، مقاومت خود را در برابر متجاوزان افزایش دهند و وحدت در جبهه داخلی یمن را بیش از پیش تقویت کنند تا بدین صورت علاوه بر ناکام گذاشتن نقشه های دشمنان، آنها را در عرصه های سیاسی و نظامی شکست دهند.

هزاران نفر از مردم و شهروندان یمنی با تجمع در میدان السبعین صنعاء، بر تداوم مقاومت خود در برابر متجاوزان و مقابله با حملات ائتلاف سعودی علیه ملت یمن تاکید کردند.

گفتنی است، رژیم سعودی دو سال است با همراهی چند کشور عربی دیگر وابسته به خود و نیز حمایت آمریکا به بهانه درخواست منصور هادی برای تصاحب مجدد قدرت در یمن، تجاوز به این کشور را آغاز کرده است. در طول این تجاوز هزاران نفر از مردم یمن شهید و زخمی و خسارات زیادی نیز به زیرساخت های این کشور وارد شده است.

روز شنبه وزارت بهداشت یمن اعلام کرد که بر اثر حملات سعودی ها طی دو سال اخیر ۱۰ هزار یمنی شهید و بیش از ۲۰ هزار نفر زخمی شده اند و ۴۱۲ ساختمان و مرکز بهداشتی و درمانی ویران شده است.
 
کلمات کلیدی : یمن+علی عبدالله صالح+عربستان+انصارالله
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.