توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 274572
داعشی های لیبی اتباع کدام کشورند؟
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۰
یکی از روزنامه های الجزایری گزارش کرد: عناصر گروه تروریستی داعش که در لیبی حدود ۳ هزار نفر عضو دارد، بیشتر از اتباع تونس و مصرهستند.

به گزارش العالم، روزنامه الشروق چاپ الجزایرتاکید کرد که گروه داعش، موفقیت های کنونی خود در لیبی را مدیون اجرای مو به موی سناریوی عراق و بهره گیری از ضعف دولت در لیبی می داند. این گروه سعی دارد با اجرای این سناریو، وقایع عراق و سوریه ، در لیبی نیز تکرار شود.

این روزنامه به نقل از برخی گزارشها نوشت: گروه تروریستی داعش حدود ۳ هزار عضو مسلح در لیبی دارد که از ۳۱ کشور مختلف هستند.

در میان عناصر بیگانه ای که به داعش پیوسته اند، ۵۰۰ تن از مصر و ۵۰۰ تن نیز از تونس هستند به این ترتیب مصر و تونس در صدر کشورهای صادر کننده عناصر جنگجو به داعش به شمار می روند. پس از آن سودان و مغرب قرار دارند؛ هریک ۳۰۰ نفر از عناصر مسلح در لیبی را تشکیل می دهند. الجزایر با ۲۰۰ نفر، عربستان با ۱۰۰ نفر در رده های بعدی قرار دارند و حدود ۸۰ الی ۱۰۰ نفر از عناصر داعش در لیبی را نیز افراد مسلح فرانسوی تشکیل می دهند.

به نوشته این روزنامه الجزایری، گزارشهای مزبور از حضور برخی عناصر از ملیت های عربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله یمن، اردن و همچنین در آفریقا شامل کشورهای نیجر و مالی خبر داده است و این علاوه بر ملیتهای اروپایی به ویژه از ایتالیا و یونان و آلمان است.

الشروق افزود: گروه تروریستی داعش شهر درنه در شرق را پایگاه اصلی خود قرار داده است و از فرامین یک افسر سابق عراقی که البغدادی او را برای ساماندهی شاخه نظامی به لیبی گسیل کرده است، پیروی می کند.
کلمات کلیدی : داعشی های لیبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.