توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449677
گوشه‌‏ای از کرامات حضرت زهرا(س)
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۵
عده ای از یهودیان نزد رسول خدا (ص) رسیده، عرض کردند: ما حق همسایگى داریم، درخواست مى ‏کنیم دخترت فاطمه(س)را به عروسى ما بفرستى تا مجلس جشن ما به قدوم آن حضرت زینت گیرد.

به گزارش تسنیم از «ابن جوزى» نقل شده است: در هنگام زفاف فاطمه(س)بعد از دادن جامه عروسى خود به فقیر،جبرئیل به محضر رسول خدا(ص)آمده، عرض کرد: یا رسول الله(ص)پروردگارت سلام مى‏ رساند و مرا نیز فرمان داده که به فاطمه(س)سلام برسانم و براى فاطمه(س)جامه‏اى از دیباى سبز و از جامه‏هاى بهشتى فرستاده است. فاطمه(س)بعد از پوشیدن لباس نزد پدر آمد، حضرت با عباى خود، و جبرئیل با بالهاى خود آن جامه را پوشاندند تا نور آن باعث آزار دیدگان نشود.

روزى بعضى از یهودیان خدمت پیامبر(ص) رسیده، عرض کردند:ما حق همسایگى داریم، درخواست مى ‏کنیم دخترت فاطمه(س) را به عروسى ما بفرستى تا مجلس جشن ما به قدوم آن حضرت زینت گیرد.

پیامبر(ص)فرمود:فاطمه، زن على بن ابیطالب(ع)است و در اطاعت او مى ‏باشد. اما آنها اصرار کردند که تو شفاعت کن که على(ع) به او اجازه دهد. بعد از اجازه، یهودیان خود را به هر آنچه از لباسهاى خوب و فاخر و جواهرات داشتند، آراستند و گمان مى‏کردند که فاطمه(س)با لباس فقیرى مى‏آید و او را استهزا مى ‏کنند؛اما جبرئیل نازل شد و لباسی بهشتى با جواهرات بى‏ نظیرى که چشم روزگار مانند آن را ندیده بود با خود آورد و فاطمه(س)آن را پوشید و به مجلس عروسى رفت و زنان چون این منظره را دیدند، به سجده افتاده، مسلمان شدند و به سبب آن بسیارى دیگر از یهودیان نیز مسلمان شدند.

مـنابع:

1-احقاق الحق، ج‏10، ص‏401. 

2-بحارالانوار، ج‏43، ص‏30.
 
کلمات کلیدی : حضرت فاطمه(س)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.