توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489754
روسیه؛ واشنگتن را به‌دخالت در امور روسیه متهم کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۳
سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به اینکه موضوع مداخله مسکو در سیاست واشنگتن همچنان در عناوین اخبار مجلات و روزنامه های آمریکا قرار دارد، این کشور را به مداخله در امور داخلی روسیه متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه با اشاره به اینکه موضوع مداخله مسکو در سیاست واشنگتن همچنان در عناوین اخبار مجلات و روزنامه های آمریکا قرار دارد، این کشور را به مداخله در امور داخلی روسیه متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری تاس از مسکو، زاخاروا در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود در مسکو گفت دولت باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا در سال 2014 قصد داشت در اقتصاد روسیه بحران و در این کشور نارضایتی اجتماعی ایجاد کند و این موضوع هیچگاه از سوی دولت وقت مخفی نشد.

وی افزود دخالت در امور داخلی روسیه یک درخواست جهانی بود تا مردم این کشور احساس انزوا کنند و اعمال تحریم های ضد روسی در تابستان سال 2014 از سوی واشنگتن نیز مبین این موضوع بود.

ماریا زاخاروا تاکید کرد قانون حمایت از آزادی در اوکراین که در دسامبر 2014 به امضا اوباما رسید نمونه ای بارز از مداخله آمریکا در امور روسیه بود.
 
کلمات کلیدی : روسیه+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.