نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 388855
تعرض مرد افغان به زن ايراني
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹
بايد هرچه سريع‌تر به خانه برمي‌گشت. چند ثانيه پيش صداي همسرش را پشت تلفن شنيده بود كه با اضطراب شديد گفته بود «مردي غريبه از روي ديوار داخل حياط پريده و مي‌خواهد وارد خانه شود»

به گزارش اعتماد، احمد بي‌هيچ مكثي راهي خانه شد اما در بوران شديد گير كرده و برف سنگين راه را بسته بود. ثانيه‌ها براي او و همسرش به سرعت مي‌گذشت، نمي‌دانست چه اتفاقي در حال وقوع است، هرچند بدترين چيزها از ذهنش مي‌گذشت. تا اينكه دو ساعت بعد، سراسيمه به خانه رسيد اما مرد غريبه رفته بود. نگاهي به چهره اكرم انداخت، در هم كشيده شده بود؛ مرد غريبه به او تعرض كرده و متواري شده بود. زن و شوهر جوان همان روز (دي ٨٩) به كلانتري محل در دماوند رفتند و شكايت كردند. زن، چهره متعرض را شناخته بود.

او به كارآگاهان گفت: «من و همسرم در يك باغ سرايدار هستيم. آن روز صبح، برف سنگيني آمده و همسرم هم خيلي زود، از خانه خارج شده بود تا سر كار برود اما مدتي از رفتن او نگذشته بود كه ناگهان صدايي از حياط آمد. نگاه كردم، ديدم مردي افغان كه چهره‌اش برايم آشنا بود، از روي ديوار پريده داخل حياط. سريع تلفن را برداشتم و به احمد زنگ زدم. گفتم خودش را برساند اما او به خاطر برف سنگين، در راه گير كرد و نتوانست خود را به موقع برساند. مرد افغان، پس از دقايقي وارد خانه شد و به زور به من تعرض كرد. من قبلا او را ديده بودم كه همراه چند كارگر افغان ديگر در ساختماني نزديك خانه ما كار مي‌كردند. يك بار هم از ما چايي خواستند كه براي‌شان برديم.»

با ثبت شكايت زن جوان، به سرعت تيمي از كارآگاهان به محل اعزام شدند و مرد متعرض را دستگير كردند. او در بازجويي‌ها به تعرض اعتراف كرد تا به اين ترتيب پرونده‌اش براي رسيدگي در اختيار شعبه هشتم دادگاه كيفري استان تهران به رياست قاضي حسين اصغرزاده قرار گيرد. متهم اما در جلسه رسيدگي به پرونده منكر اتهام خود شد و گفت كه داخل خانه پريده اما به شاكي تعرض نكرده است. ادعاي او در حالي است كه پزشكي قانوني تعرض را تاييد كرده اما نمونه دي‌ان‌اي كشف شده را به ميزاني ندانسته كه بتواند با آزمايش آن، وقوع تعرض از سوي متهم را تاييد يا رد كند.

حسين اصغرزاده، با اشاره به اين موضوع به اهميت گزارش پزشكي قانوني در كشف جرايمي نظير تعرض تاكيد كرد و گفت: «در پرونده‌هايي نظير تعرض وجود نظريه پزشكي قانوني بسيار اهميت دارد چرا كه مي‌تواند مهر تاييد بر وقوع يا عدم وقوع آن بزند. متاسفانه در اين زمينه ضعف داريم و بايد آن را تقويت كنيم.» براساس قانون مجازات اسلامي، كيفر تعرض از جنبه عمومي جرم، اعدام است.
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۰۷:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۰۸:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۰۹:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۰۸:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۳:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۰۹:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۰ ۰۷:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۷ ۰۷:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۲ ۰۷:۵۳
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۰۹:۱۸
 
 
کلمات کلیدی : تعرض جنسی+تجاوز
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۱۲:۲۵:۱۶
افغانی ها را نباید به حریم های خصوصی راه داد این چندمین جنایت اونها در ایران است. دولت باید راهکاری بیندیشد نه اینکه در مجامع بین المللی به پذیرش حضور افغانی ها در ایران افتخار کند. باید از دولت ترکیه یاد بگیرد که بابت حضور سوری ها در خاک خودش از اروپا غرامت گرفت. (3920973) (alef-11)
 
سیدعباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۰:۱۷:۵۰
بیریدش برای اعدام ... (3922587) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۰۹:۴۵:۱۳
حالا هموطنان محترم بروند به یاد افغان ها و در همدردی با آنها شمع روشن کنند! (3960244) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.