توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430992
افتتاح رستوران مک دونالد در مجاورت واتیکان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۹
افتتاح رستوران مک دونالد در ساختمانی متعلق به واتیکان در مجاورت مقر کلیسای کاتولیک، با اعتراض مردم و کسبه مواجه شد.

به گزارش ایرنا به نقل از نشریه آنلاین 'فارودی روما'، پس از تاخیرهای پیاپی و عملیات بازسازی و ترمیم، سرانجام یکی از شعب رستوران آمریکایی مک دونالد در مجاورت واتیکان در شهر رم در میان انتقادات و اعتراضات شهروندان و به ویژه کسبه منطقه افتتاح شد. 
مک دونالد برای اجاره این رستوران بزرگ که در دو طبقه و به وسعت 600 متر مربع فعالیت خود را آغاز کرده است، ماهانه 30 هزار یورو به واتیکان می پردازد و 45 نفر را نیز استخدام کرده است. 
عملیات مربوط به بازسازی و ترمیم این رستوران ماه ها و پس از تاخیرهای زیاد و بدون سرو صدا به طول انجامید و به گفته کسبه محل، کامیون ها شبانه مواد لازم را برای بازسازی به محل منتقل می کردند. 
معترضان و کسبه محل در این هفته ها و قبل از گشایش رستوران در مجاورت واتیکان دست به اعتراض زده و از واتیکان و حتی شخص پاپ فرانسیس خواستند تا این مکان را به این رستوران زنجیره ای امریکایی که دارای غذاهای مضر است و می تواند تاثیرات بسیار منفی برروی سایر رستوران ها منطقه بگذارد، اجاره راه اندازی ندهد. 
 
کلمات کلیدی : مک دونالد+واتیکان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.