توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414396
دستگیری زائران فاقد ویزا توسط مرزبانی عراق
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۲
جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: عده‌ای از افراد که شب گذشته با سوءاستفاده از شلوغی جمعیت توانسته بودند از دروازه مرزی عبور کنند توسط مرزبانان عراقی بازداشت و با رایزنی و هماهنگی به داخل کشور بازگردانده شدند.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محسن فتحی‌زاده با اشاره به تردد نیمه روان در مرز مهران اظهار داشت: فرایند عبور از مرز مهران تسریع می‌یابد.
 
وی عنوان کرد: تاکنون یک میلیون و 447 هزار زائر از مرزهای سه‌گانه وارد کشور عراق شده اند که بیش از 650 هزار زائر مربوط به مرز مهران، 446هزار زوار مرز چزابه و 307 هزار زائر نیز در مرز شلمچه بودند.
 
جانشین معاون هماهنگ‌کننده ناجا عنوان کرد: سه هزار نفر تاکنون از مرز مهران به دلیل نداشتن مدارک قانونی از جمله گذرنامه و ویزا به شهرهای خود بازگشت داده شده اند.
 
وی اظهار کرد: عده‌ای از افراد هم که دیشب با سوءاستفاده از شلوغی جمعیت توانسته بودند از دروازه مرزی عبور کنند توسط مرزبانان عراقی بازداشت و با رایزنی و هماهنگی به داخل کشور بازگردانده شدند و در اختیار دستگاه قضا قرار گرفتند.
 
سردار فتحی‌زاده بابیان اینکه این افراد بـا هماهنگی دستگاه قضا و امکاناتی که مسئولان استان ایلام در اختیار ما قرارداده اند به شهرهای عقبه بازگردانده شدند، افزود: در ساعات اولیه بامداد امروز به خاطر تجمع عده‌ای از افراد قانون‌شکن مشکلاتی برای تردد زائران به وجود آمد و موجب توقف تردد زائران شد که با دخالت نیروهای مرزبانی ، این افراد کنار زده شدند و گیت‌ها برای ورود زائران باز شد.
 
وی تأکید کرد: به‌هیچ ‌وجه امکان تردد بدون مدارک قانونی معتبر وجود ندارد و کسانیکه به مرزها مراجعه می‌کنند حتماً گذرنامه و روادید در دست داشته باشند.
 
جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا عنوان کرد: از مردم می خواهیم برای تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی ( ع )  به خصوص در مرز مهران از ورود بدون ویزا و گذرنامه به این مرز خودداری کنند.
 
 
کلمات کلیدی : دستگیری زائران اربعین+ویزای عراق+سفر بدون ویزا به عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.