توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497593
دستور رئیس‌جمهور برای جمع‌بندی مسکن‌های مهر سراسر کشور
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: دستور رئیس جمهور برای جمع بندی مسکن های مهر سراسر کشور تا پایان سال ۱۳۹۶ صادر شده است.

به گزارش ایسنا، احمد اصغری مهرآبادی در جلسه شورای مسکن بندر مرزی آستارا که با حضور مقامات وزرای راه و شهرسازی و کار، تعاون و رفاه اجتماعی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: بسیاری از پروژه‌های مسکن مهر در کشور هستند که با مشکل مواجه هستند.

وی ادامه داد: بخش عمده پروژه‌های مشکل دار به پروژه هایی برمی گردد که تعاونی ها به خصوص تعاونی های مشاغل آزاد آنها را احداث می کنند.

وی با بیان اینکه تعاونی های شناسنامه دار مشکل خاصی را ندارند، افزود: پروژه هایی که برای آنها تفاهمنامه سه جانبه امضاء شده است، مشکلات بسیار کمتری دارند.

اصغری مهرآبادی با بیان اینکه خوشبختانه پروژه های مسکن مهر در سطح کشور رو به اتمام هستند، خاطر نشان کرد: از آستارا به اردبیل می رویم که به همراه مسئولان آن خطه، مقدمات بسته شدن پرونده مسکن مهر آنجا را تا پایان مهر سال جاری فراهم کنیم و روز چهارشنبه (۱۱ مرداد) نیز به یزد جهت برپایی جشن اختتام مسکن مهر آن استان نیز سفر خواهیم کرد.

وی با اشاره به حجم انبوه کار مسکن مهر در سطح کشور، اضافه کرد: به طور یقین در ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار مسکنی که در استان های مختلف شروع شده است، مشکلاتی هم پیش خواهد آمد که باید مدیریت شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از دسته بندی مشکلات مسکن‌های مهر سخن گفت و افزود: حدود ۶۰ هزار واحد است که دارای مشکل هستند و به تفکیک استان ها مشخص شده اند و جهت بررسی و تصمیم نهایی نیز جلساتی با مسئولان مربوطه نیز تشکیل خواهد شد.

وی در خصوص تخلفات رخ داده در مسکن مهر ۹۰۰ واحدی آستارا، اذعان کرد: مسئولان قوه قضائیه با دقت به این تخلفات رسیدگی خواهند کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه حدود ۴۰۰ واحد نیز بین ۸۰ الی ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، تلاش می شود تا متقاضیان نیز در اسرع وقت به واحدهای خود برسند.

اصغری مهرآبادی با تأکید بر اینکه کارگروه مربوطه باید اعضای ذیصلاح را شناسایی کنند تا بر اساس اولویت ها نیز واحدهای آماده به آنها تحویل شود، گفت: تأمین زمین، پیگیری و تأمین تسهیلات بانکی، از وظایف اصلی راه و شهرسازی می باشد و از هر طریق که بتوانیم، برای جمع بندی این پروژه ها ورود خواهیم کرد.

وی در پایان اضافه کرد: با توجه به اینکه «دکتر حسن روحانی» رئیس جمهور، دستور جمع بندی این پروژه ها را تا پایان سال ۱۳۹۶ صادر نموده اند، در همین راستا ما هم برنامه زمان بندی اختتام را نیز امضا کرده ایم.
 
کلمات کلیدی : مسکن مهر، پردیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.