توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423495
آیت‌الله مکارم‌شیرازی:دولت برای فضای مجازی دل نمی‌ سوزاند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۵
مرجع تقلید شیعیان با تاکید براینکه دولت برای مسئله فضای مجازی دل نمی‌سوزاند، گفت: فضای مجازی منجلاب عظیمی است که این مسئله عامل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه طلاق بوده از همین رو باید روی این مسئله سرمایه گذاری شود.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی عصر امروز در دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس، با اشاره به اینکه در زمینه مسائل فرهنگی به‌طور عام تمام بخش‌های مهم جامعه بر‌اساس اصلاح فرهنگ جامعه پیش می‌رود، اظهار داشت: اگر سیاستمداران، سرمایه‌داران، نیروهای دفاعی از مسائل فرهنگی تهی باشند، همه کارها ضعف پیدا می‌کند.

مرجع تقلید شیعیان بسیاری از مشکلات را ناشی از تهی‌بودن فرهنگی و فرهنگ ناسالم دانست و افزود: مشکل مهم دنیای امروز مربوط به فرهنگ است، فرهنگ حاکم بر غرب بر مبنای منافع نامشروع شخصی است.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه نخست وزیر انگلستان در حضور شیوخ عرب با دروغ‌گویی علیه ایران به‌دنبال جذب اموال آن‌ها و فروش سلاح‌های خود است، تصریح کرد: فرهنگ حاکم بر آن‌ها بر مبنای منافع نامشروع شخصی بوده و همین سبب خراب شدن دنیاست.

وی منافع نامشروع شخصی را خط قرمز غربی‌ها برشمرد و ادامه داد: حقوق‌های نجومی، اختلاس و رانت‌خواری‌ها که بلای جامعه شده، از فرهنگ ناسالم است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه وقتی باور نداشته باشیم مسائل فرهنگی اساس کار جامعه است، همه کارها فشل می‌ماند، خاطرنشان کرد: فرهنگ مسئله دامنه‌داری است که در قالب چند جمله حق آن ادا نمی‌شود.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه سه موضوع فضای مجازی، دانشگاه‌ها و مدارس و رسانه‌ها اعم از ملی و مجازی و مکتوب، در انجام کار فرهنگی باید مورد توجه باشند، افزود: گروهی از طلاب آگاه به فضای مجازی در تحقیقی از مفاسد فضای مجازی گزارش جامعی تدوین کردند که نشان‌دهنده مخاطرات این فضا است، درمان درد فضای مجازی راه‌اندازی و تقویت شبکه ملی اطلاعات است.

وی اظهار داشت: با کنترل فضای مجازی مشکلات حل نمی‌شود، بلکه باید با امکانات و تجهیزات، شبکه ملی قوی پاسخگوی نیازهای مشروع باشد.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید براینکه دولت برای مسئله فضای مجازی دل نمی‌سوزاند، خاطرنشان کرد: فضای مجازی منجلاب عظیمی است که این مسئله عامل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه طلاق بوده از همین رو باید روی این مسئله سرمایه‌گذاری شود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با تأکید بر اینکه انجام کار فرهنگی در مدارس و دانشگاه‌ها تأثیرات مثبتی در جامعه خواهد داشت، عنوان کرد: برنامه‌ها، کتاب‌ها و اساتید و معلمان سه مسئله اساسی در انجام کار فرهنگی و اثرگذاری آن است.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر متأسفانه سالیان دراز مورد بی‌تفاوتی قرار گرفته است، عنوان کرد: مشکل بزرگ دنیا و ایران مربوط به مسائل فرهنگی است که مشکلات زیاد دارد اما به بن بست نرسیده اما لازم است برای حل آن تلاش شود.

استاد برجسته حوزه علمیه تصریح کرد: دولت برای مسائل فرهنگی بودجه‌های لازم را قائل نمی‌شود درحالی‌که سرمایه‌گذاری در این بخش از خسارات بیشتر در آینده جلوگیری می‌کند.
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۲۳:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۲۳:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۰۹:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۰۸:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۷ ۱۳:۱۷
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۱ ۲۰:۲۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۲ ۰۸:۰۰
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۷ ۲۳:۴۰
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۴ ۲۲:۵۳
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۷ ۰۸:۰۷
 
 
کلمات کلیدی : آیت الله مکارم شیرازی+فضای مجازی+دولت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.