نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421299
وعده سیف برای ارزانی دلار در سه ماه پایانی سال
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۴
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که روند نزولی کاهش نرخ ارز در سه ماهه پایانی سال با توجه به عرضه بیشتر ارز محصولات پتروشیمی و همچنین خود بانک مرکزی شدت خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، ولی‌اله سیف امروز در حاشیه همایش انجمن حسابداران به جلسه اخیر خود با مدیران و تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی اشاره کرد و در رابطه با آن توضیح داد: به هرحال صادرکننده محصولات پتروشیمی و محصولات غیرنفتی از عوامل موثر در عرضه ارز بازار به حساب می‌روند. از این‌رو باید بانک مرکزی از زمان عرضه ارز آنها و همچنین میزان آن مطلع باشد تا بتواند هرگونه کمبودی در این رابطه را جبران کند.

وی ادامه داد: از سال قبل مذاکراتی با مدیران و تولیدکنندگان پتروشیمی داشته و بر این اساس طبق زمانبندی انجام شده عمدتا برنامه‌های آنها اعلام و عرضه انجام شد، اما با توجه به این‌که گاها مغایرت‌هایی وجود داشت، در جلسات اخیر و برقراری نظم در این مورد تاکید شده است. با این حال ما هیچ اصراری نداریم که آنها مازاد بر توان خود بخواهند کمبودهای ارزی را جبران کنند.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به این‌که در چنین ایامی در سال‌های گذشته نیز افزایش نرخ ارز و ایجاد نوسان در بازار اتفاق افتاده و تا حدی طبیعی است، اظهار کرد: با توجه به این‌که در پایان سال میلادی باید با طرف‌های خارجی تسویه شده و از سویی دیگر تقاضای ارز برای سفرها بالا می‌رود حتی یک عدم تعادل اندک می‌تواند مشکل‌ساز شده و بازار را دچار نوسان کند، اما با این حال در سه ماهه پایانی سال روند نزولی آغاز می‌شود، چرا که ارز ناشی از صادرات محصولات پتروشیمی بیشتر از گذشته عرضه شده و بانک مرکزی نیز در این باره اقدام خواهد کرد.

سیف در رابطه با تصمیم بانک مرکزی برای یکسان‌سازی نرخ ارز با توجه به شرایط موجود نیز توضیح داد که این سیاستی است که به‌طور حتم اجرایی خواهد شد، اما در این باره اطمینان از تامین ارز مورد نیاز از طریق روابط بین‌المللی بانکی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود تا بتوان ارز مورد نیاز بازار را تامین کرد.

وی همچنین در اظهارات خود اعلام کرد که لوایح دوقلوی بانکی که به منظور اصلاح ساختار نظام بانکی کشور تدوین شده اکنون مراحل پایانی بررسی را در هیات دولت می‌گذراند و احتمالا تا یکی دو جلسه آینده کار آن به اتمام رسیده و به زودی به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : نرخ ارز + دلار + بانک مرکزی
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۱۵:۴۷:۱۶
هههه ! (4053589) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۱۶:۱۵:۴۰
همچین میگه ازانی انگار بر میگرده زیر 3 تومن! منظورش این است که شاید بشه همون 3600 که یک ماه پیش بود!!!! (4053622) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۱۷:۱۱:۲۹
این آقا سه سال داره وعده تک نرخی شدن ارز میده دریغ از عمل
با این کار داره وقت کشی میکنه تا انتخابات درآمد زایی میکنند بعدش هم میگن ما از اول گفته بودیم احتمالا بزودی تک نرخی میشه نگفتیم حتماً (4053698) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۱۸:۲۰:۴۵
چه ميزان ارز براى دوتابعيتى شدن و مهاجرت از كشور خارج ميشود بنظر ميرسد بسيارى از افراد دو تابعيتى كه حتى در ايران زندگى ميكنند سرمايه هاى بسيار زيادى را بصورت ارز از كشور خارج ميكنند و كسى هم جوابگو درستى و يا غلط بودن اينكارها نيست . (4053830) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.