توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424061
نگرانی مقامات فلسطینی از اظهارات ترامپ درباره انتقال سفارت به قدس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۳
مقامات فلسطینی نسبت به اظهارات مشاور رئیس جمهور منتخب آمریکا درباره انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس ابراز نگرانی کردند.

به گزارش مهر به نقل از فلسطین الیوم، مسئولان فلسطینی از اظهارات مشاور «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا درباره انتقال سفارت این کشور در اراضی اشغالی، از تل آویو به قدس ابراز نگرانی کردند.

در همین راستا تشکیلات خودگردان فلسطین نگرانی خود را نسبت به اظهارات مشاور ترامپ درباره انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس اعلام کرد.

«ریاض المالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در همین زمینه از تماس طرف فلسطینی با طرف هایی که آنها را طرف های مربوط خوانده و اعلام کرد نسبت به این اقدام به شدت احساس نگرانی می کنند، خبر داد.

المالکی صبح سه شنبه در گفتگو با رادیو فلسطین افزود که با توجه به اینکه چنین اظهاراتی تا کنون از سوی مشاوران ترامپ مطرح شده است طرف فلسطینی منتظر است که این اظهارات را از خود رئیس جمهور منتخب آمریکا بشنود.

گفتنی است که مشاور ارشد رئیس جمهور منتخب آمریکا پیش از این انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس را از اولویت های مهم «ترامپ» برشمرده بود.

«کالیان کانوی» مشاور ترامپ روز دوشنبه در گفتگویی رادیویی گفت که «انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس در صدر اولویت های ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا قرار دارد».

وی افزود: این یک اقدام عالی است و با توجه به تعداد دفعاتی که ترامپ در این خصوص صحبت کرده است انجام آن آسان خواهد بود.

گفتنی است که موضوع انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس یکی از موضوعات مطرح شده توسط دونالد ترامپ در دوران مبارزات انتخاباتی وی بشمار می رفت.

آمریکا از مهمترین حامیان رژیم صهیونیستی بشمار می رود که همواره از این رژیم در ازای پایمال کردن حقوق فلسطینی ها حمایت مالی، نظامی و سیاسی به عمل آورده است.
 
کلمات کلیدی : فلسطین + رژیم صهیونیستی + ترامپ + انتقال سفارت به قدس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.