نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 226269
«هست یا نیست؟»، سارا سالار؛ نشر چرخ
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۶
هست یا نیست؟»
نویسنده: سارا سالار
 انتشارات چرخ، چاپ اول زمستان ۱۳۹۲
شمارگان ۲۵۰۰ نسخه
۱۸۳ صفحه ۹۸۰۰ تومان

***

در روزگاری که شمارگان کتابها بین ۵۵۰ تا حد اکثر 1100نسخه در نوسان است، وقتی چاپ اول کتابی در ۲۵۰۰ نسخه منتشر می شود، یعنی در این کتاب نکته ای  هست که ناشر را پیشاپیش از توفیقش مطمئن می کند.

در مورد «هست یا نیست؟» دومین رمان سارا سالار که به تازگی توسط نشر چرخ در شمارگان 2500 نسخه به بازار آمده نیز قطعا چنین اطمینانی وجود داشته است. به نظر مهمترین شاخصه مطمئن کننده ناشر در این زمینه خود نویسنده است که پیش از این  یکی از رمان های موفق چند سال اخیر را در جذب مخاطب عام و خاص، ارائه کرده است.

این رمان که با عنوان «احتمالا گم شده ام» توسط نشر چشمه منتشر و بارها نیز تجدید چاپ شده، شرح اتوبان گردی های زنی بود که با دیدن بیلبوردهای تبلیغاتی، شنیدن صدای رادیو و افکار گوناگونی که در حال رفت و آمد به ذهنش بودند، زندگی گذشته خود را مرور می کند.

بنابراین کم نبودند کسانی که به واسطه پسندیدن آن رمان، در انتظار انتشار رمان تازه سارا سالار بودند؛ کتابی که با عنوان «هست یا نیست؟» وارد بازار شده است. صرف نظر از تلاش نویسنده در این رمان، برای ارائه کاری متفاوت در قیاس با نخستین رمانش، رویکرد انسانی به روابط و مناسبات میان شخصیت هایی ملموس از دل جامعه شهری معاصر، با اتکاه به یک نگاه حساس زنانه از جذابیت های مشترک «هست یا نیست؟» با رمان «احتمالا گم شده ام» محسوب می شود.

درباره این رمان بیشتر بخوانید
 
Star
۱۳۹۳-۰۳-۰۸ ۱۲:۰۱:۱۲
این رمان جدید بسیار ضعیف و معمولی است. خواندنش بیفایده و اتلاف وقت میباشد. (2171257) (alef-15)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۸ ۱۴:۳۰:۵۵
کاش این نظر را با مختصری توضیح همراه می کردید. (2381771) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«هست یا نیست؟»، سارا سالار؛ نشر چرخ