نظر منتشر شده
۲۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478468
حداد عادل در ضیافت افطار جامعه مهندسین:
۱۶ میلیون راى رئیسى براى ما سرمایه است/ رئیس جمهور حرفهایی زد که ساختار شکنانه بود/ اگر رئیسى پیروز شده بود و ترامپ به عربستان آمده بود طرف مقابل ما چه می‌گفت؟/ حکم اعدام منافقین نباید سابقه منفی برای رئیسی محسوب شود
بخش سیاسی الف، 11 خرداد 96
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۳
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از برخی سخنان روحانی در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری گفت: آیا این سخن خردمندانه‌ای بود که بگویند مردم به کسی که ۳۸ سال حکم قتل و زندان امضا کرده رای نمی‌دهند. اتفاقا آقای رییسی در همه عمر قضایی خود یک حکم قتل هم صادر نکرده است.

به گزارش ایلنا، غلامعلی حداد عادل در مراسم ضیافت افطاری جامعه اسلامی مهندسین با گرامی‌داشت سالروز رحلت امام خمینی (ره) گفت: ایام رحلت جانسوز بنیانگذار انقلاب اسلامی فرصتی برای تجدید میثاق با آرمان‌های امام است که بهترین آن، ایستادن پشت سر مقام معظم رهبری است.

او به برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: اینکه گفته می‌شود حضور مردم باعث افزایش اقتدار و نظام است، حرف درستی است. ما با حکومت دینی بهترین شکل دمکراسی را به دنیا عرضه کردیم. دنیای غرب فقط خودش را دارنده دمکراسی می‌داند و معتقد است حکومت‌های دینی نمی‌توانند اما جمهوری اسلامی نشان داد که مردم سالاری دینی می‌تواند باشد.

او ادامه داد: به نظرم مسئله‌ای که آمریکایی‌ها و غربی‌ها از آن هراس دارند، الگو شدن جمهوری اسلامی ایران است. در عربستان و کشورهای دیگر چیزی به اسم مردم سالاری دینی نداریم. در یکی از نشست‌های خبری مسئولان امریکا، خبرنگاری پرسید شما دمکراسی ایران را در عربستان به سخره گرفتید در حالی که در عربستانی که دمکراسی وجود ندارد می‌خواهید با تروریسم مبارزه کنید. دیدیم که آن آقا جلوی دوربین‌ها ۲۰ ثانیه ساکت ماند و این در دنیا بی‌سابقه است. این سکوت حقانیت نظام ما را اثبات کرد.

این فعال سیاسی اصولگرا پدیده انتخابات اخیر را به وجود آمدن جبهه مردمی نیروهای انقلاب مطرح کرد و گفت: ما یک تجربه ائتلافی در انتخابات مجلس گذشته داشتیم که تا حدودی توانستیم تمامی احزاب و جریان‌ها را گرد هم بیاوریم و نتیجه اش این بود که مجلس دهم ، مجلسی نشد که بعضی‌ها می‌خواستند. دیدید که در تهران فاصله بین نفر سی‌ام و سی ویکم فقط ۱۹ هزار رای بود. یعنی آن ائتلاف کارایی خود را نشان داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جبهه مردمی نتیجه کنکاش چند ماهه بود که با بزرگان مشورت داشتیم، اظهار کرد: برای ما مسلم بود که احزاب و گروه‌ها اصولگرایی به تنهایی نمی‌توانند به موفقیت برسند. امروز کسی نمی‌تواند ادعا کند به عنوان حزب واحد ۱۶ میلیون رای مسلم بیاورد. عقل سلیم حکم می‌کرد که باید به وحدت برسیم. برای رسیدن به آن سازوکاری وجود داشت که در عین وجود تکثر در انتخابات ریاست جمهوری به تفرقه نرسیم. راه حل این بود که از همه نیروها انقلاب دعوت شود و عقل جمعی به این رسید که جبهه‌ای بدون تعلق به حزبی تشکیل شود.

او افزود: در مجموع سازوکار ۲۱ نفر به ۱۰نفر رسید و در مجمع دوم به ۵نفر رسید و از ۵ نفر خودش منصرف شد. دونفر تایید صلاحیت نشدند و دونفر در عرصه رقابت باقی ماندند و تا زمان انتخابات و پس از  نظرسنجی‌ها تصمیم گرفته شد یک نفر باقی بماند و نتیجه آن تجمیع  آرا شد. با توجه به اینکه از عمر جبهه مردمی ۵ ماه نگذشته و امکاناتی نداریم، این نتیجه به دست آمده قابل قبول بود و از اول هم احتمال پیروزی رقیب را می‌دادیم.

حداد عادل اضافه کرد: یک دلیلش این است که توده مردم صبح که تلویزیون را باز می‌کند تا شب رییس‌جمهور را می‌بیند و تصویر او در ذهن آنها نقش می‌بندد. رقیب رئیس جمهور در این انتخابات کسی بود که در این مسابقه نابرابر ظرف سی ، چهل روز خودش را باید به مردم بشناسد. ما تلاش کردیم که جبهه کار خودش را انجام دهد و این رای موفقیت بزرگی است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس با بیان اینکه انتخابات یک تکثر است در درون یک وحدت، اظهار کرد: انتخابات وقتی موفق است که کثرت به وحدت لطمه نزند ، مانند درختی که دوشاخه می‌شود که شکوه دارد اما وقتی که این دوشاخه بودن به پایین برسد نگران کننده است.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد:‌من نگران کشور بودم تا سخنان و رفتارها در انتخابات باعث تفرقه در جامعه شود، اما خوشبختانه این اتفاق نیفتاد اما عصبانیت و ناراحتی که وجود دارد، قابل تامل است.

حدادعادل تصریح کرد: انتخابات خوب انتخاباتی است که همه مردم رییس جمهور منتخب را رییس جمهور خود بدانند مخصوصا وقتی که شورای نگهبان تایید می‌کند. ولی خب یک قانون است و یک دل ، جواب دل مردم را چه می دهید، درست است که مردم در برابر شورای نگهبان سکوت کردند ولی باید دید در دل چه دارند؟

وى با بیان اینکه رییس جمهور برخورد مناسبى در مناظرات نداشت گفت: باید به فکر علاج دل مردم بود. رئیس جمهور حرفهایی زد که ساختار شکنانه بود و قرار نیست براى به دست آوردن راى حرف دشمنان را تکرار کرد و نباید گفت که طرف مقابل می‌خواهد در خیابان ها دیوار بکشد! آیا باید گفت که مردم به کسى که حکم اعدام داده راى نمی‌دهد؟!! آقاى رئیسى براى هیچکس حکم اعدام نداده است اما اگر براى منافقین حکم صادر شده باید آنرا منفى قلمداد کرد، چه لزومى دارد در مناظرات صنعت موشکى را زیر سوال ببرند. در میانه مناظرات رهبرى فرمودند که کاندیداها گسل‌هاى امنیت ملى را تحریک نکنند!

حدادعادل در ادامه تصریح کرد: اگر رئیسى پیروز شده بود و ترامپ به عربستان آمده بود طرف مقابل ما چه می‌گفت؟!! مسئله ما رئیسی و روحانى نیست اما این رقیب هراسى و صبحت از دیوار کشیدن چه معنى دارد. تعجب می‌کنم این نیش و کنایه ها بعد از انتخابات ادامه دارد. 16 میلیونى که به دولت راى ندادند از رقیب هراسى دولت دلگیرند.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد: آیا این سخن خردمندانه‌ای بود که بگویند مردم به کسی که ۳۸ سال حکم قتل و زندان امضا کرده رای نمی‌دهند. یعنی اینطور باید رقیب خود را از میدان به در کرد؟ اتفاقا آقای رییسی در  همه عمر قضایی  خود یک حکم قتل هم صادر نکرده است.  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:بر فرض اینکه کسی قاضی بود حکم قتل  چه کسی را صادر کرد؟ مگر غیر این است که شما در زیر پوست مردم قصه منافقین را مطرح کردید. آیا نباید ملت از همه کسانی که شر اینها را از سر مردم  کم کردند ممنون باشند.

حداد عادل ادامه داد: اگر فردا در جامعه جهانی به ما بگویند ۳۸ سال قاتل بودید و حکم قتل صادر کردید و رییس‌جمهورتان این را بیان کرده که آدمه‌ایی بودند در  نظام شما که کارش دادن حکم اعدام بوده چه باید بگوییم.

حدادعادل با انتقاد از مناظرات انتخاباتى تصریح کرد: آیا این صحبتهایی که در انتخابات شد باعث وحدت بیشتر در جامعه شد؟! جواب من منفى است. تلاش ما این بود که درقطبى در کشور نباشد. بنده هیچگاه در یاد نداریم که طرفین انتخابات در دوره‌هاى گذشته اینگونه نسبت به هم تهمت بزنند و عصبانى با هم برخورد کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:وقتی دشمن ما می‌آید در منطقه و فقط برای یک قلم تسلیحات نظامی دهها میلیارد دلار قرار داد می بندد با عربستان که با ما دشمنی کند و روی موشک ایران حساسیت دارندچه لزومی دارد که در مناظره ها انتخاباتی قدرت موشکی کشور را زیر سوال ببریم؟ اینکه مواردی جز امنیت کشور باشد و ما آن را مورد خدشه قرار دهیم تا به جایی برسد که رهبری در میانه مناظره‌های انتخاباتی تذکر دهند  که نامزدها  گسل‌های امنیت کشور را تحریک نکنند، درست نیست.

حداد عادل در خاتمه تاکید کرد: مراقب باشید باند ثروت و قدرت بر کشور حاکم نشود.

او ادامه داد : این نکته را فراموش نکنیم که متعهد به انقلاب هستیم و خواهان تضعیف هیچ دولتی طبق گفته امام و رهبری نستیم. باید ظرفیت رای به دست آمده با ترارزوی انقلاب مورد قضاوت قرار می‌دهیم.
 
کلمات کلیدی : حداد عادل، رئیسی، انتخابات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۲۱:۵۴:۴۰
امیدوادم۹این ثمره۶اتحاد مبارک برای انتخابات آینده ملاک باشد
اما جناب حداد عادل بدانید برخی۷دوستان از روی خیرخواهی به کناره گیری قالیباف ضرر زدند، کاش روشن شوند
اما درباره اظهارات رئیس جمهوری در مناظرات:

رای مردم‌ حتماً جای پیروزی و جشن دارد؛ اینکه اکثریت مردم تو را تایید کرده باشند، حتماً حس خوبی دارد؛ به خوبی یک‌ پیروزی عظیم که حالا حتماً حسن روحانی و حامیانش در آن غرق شده‌اند. شعارهایشان رأی آورده، رقبا را در نبرد دموکراسی از میدان بدر کرده‌اند و ۴ سال دیگر می‌توانند سرمست پیروزی باشند؛ اما خیلی گزاره‌های دیگر هم وجود دارد که رأی مردم آنها را تغییر نمی‌دهد؛ دروغگویی یکی از آنهاست. کسی که دروغ گفته باشد، چه رأی اکثریت با او باشد و چه رای اقلیت، همانی هست که بود.

🔻بی اخلاقی ها، بگم بگم کردن‌ها، تهمت زدن‌ها و دورویی‌ها را رأی مردم تبدیل به حسنه نمی‌کند و کسی که ‌مناظرات انتخاباتی را از این مسیر پیش برده، با بیشتر رأی آوردن نسبت به رقیبش، ناگاه تبدیل به یک فرد بااخلاق و صادق و خالص نمی‌شود... فقط می‌تواند این اندیشه را در ذهن بیاورد که چه مهارتی در بی اخلاقی داشته و چه حرفه‌ای توانسته بخشی از رأیش را با فریب مردم بدست بیاورد. همان طور که سعه صدر، رفتار اخلاق مدارانه، صداقت و ... با کمتر رأی آوردن از رقیب تبدیل به سیئه نمی‌شود و ارزش خود را از دست نمی‌دهد.

🔻رأی مردم فقط مقام را تغییر می‌دهد و یک کاندیدا را تبدیل به یک رییس جمهور می کند؛ آن کاندیدا اگر بی‌اخلاق باشد، بعد از انتخابات تبدیل به یک رییس جمهور بی اخلاق می‌شود؛ ارتقای مقام باعث ارتقای ناگهانی اخلاق نیست. خصوصاً وقتی تلاش شده تا "به هر قیمتی" حداکثر باشند. روحانی در اولین ساعات بدست آوردن رأی حداکثری مردم، ۱۶ میلیون نفری را که به رقیبش رأی دادند، تلویحا طرفدار خشونت نامید؛ همان ادبیات تند و بی ادبانه‌ی همیشه‌ی او. گفتم که رأی مردم، بی اخلاقی را تغییر نمی‌دهد.
(4407031) (alef-13)
 
امیر
France
۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۲۲:۰۷:۲۹
آقای حداد عزیز اگر واقعا نظرتان همین مطالبی که مطرح کردید باشد در انتخابات بعدی هم می‌بازیم. شما دلسوز انقلاب هستید اما اگر می‌خواهید در انتخابات پیروز شویم باید سازوکار انتخابات و نیاز و سلیقه مردم را بدانیم. مردم به کسی رای می‌دهند که فکر می‌کنند به صلاح آنها کار می‌کند. گفتنی بسیار است و حوصله شما کم. (4407051) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۰:۳۳:۴۰
جناب حداد دچار اشتباه محاسباتی نشوید.
بخش زیادی از این 16 میلیون مرهون وعده چند برابر شدن یارانه بود. شاهد این مدعا و توانایی رای سازی با وعده یارانه، تاکید مدام رئیسی بر این افزایش است. (4407303) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۰:۳۸:۰۲
آقای حداد شما ظاهرا صدا و سیما را نگاه نمیکردید
حمایت یک طرفه از کاندیداهای اصولگرا پخش گزینشی سخنان کاندیدادها ا در طول یک ماه تبلیغات ندیدید
زیر نویس غیر قانونی در طرفداری از رئیسی را چه میگویید
حرفتان بی منطق است
فقط قبول کنید که باختید اینقدر توجیه بیخودی نکنید (4407316) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۰:۵۳:۰۹
ببخشید که روحانی رئیس حمهور مستقر است مگر قرار بوده که در ایام انتحابات در خانه نبشیند تا تلویزیون نشانش ندهد..تازه چند بار هم سانسور شد.به این میگن فرار رو به جلو.ولی نتیجه نداد همانطور که 2 سال پیش لیست رقیب را انگلیسی خواندیید آنها را هم تلویزیون نشان داده بود!؟ (4407336) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۰:۵۹:۱۷
آقایون محترم انتخابات تموم شد بس کنید این 16 میلیون گفتن رو . من نمی دونم بجای اینکه به فکر حل مشکلات مردم باشن چرا اینقدر همه می زنن تو حاشیه . یکی از 24 میلیون می گه اونیکی از سرمایه ی 16 میلیونی آقا 2 هفته هست که انتخابات تموم شده بیخیالش بشید.

ضمنا 16 میلون هرچقدر هم که بزرگ باشه باز از 24 میلیون به مقدار قابل توجهی پایین تر هست (4407349) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۱:۰۱:۴۴

شما به طرفدارانتان بگویید چرا باختید
شما باختید چون مردم روحانی را به شما ترجیح دادند (4407353) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۱:۰۳:۵۶
اصولگرايي بايد خودش را اصلاح كند چاره اي نيست بايد رويه اعتدال را دنبال نمايد
و مهمتر از همه بر طبق فرمايش امير المومنين امام علي (ع ) اصولگرايي بايد فرزند
زمان خويشتن نيز باشد ..... (4407361) (alef-13)
 
از سار کاشان
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۱:۳۶:۴۹
حرفهایی رئیسی و قالیباف سیاه نمایی نبود ؟؟! (4407421) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۲:۰۰:۵۸
حداد عادل در خاتمه تاکید کرد: مراقب باشید باند ثروت و قدرت بر کشور حاکم نشود.
مراقب بوديم، براى همين هم در انتخابات رياست جمهورى به روحانى و براى شوراى شهر به ليست اميد رأى داديم (4407458) (alef-13)
 
خشنود
United States
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۲:۱۱:۲۴
سخنان شما تفرقه انگیز است . شما به 24 ملیون رای دهنده توهین میکنید. (4407477) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۲:۲۳:۴۸
آیا صحبت هایش که شما مطرح کردید در جهت وحدت است . رییس جمهور ی که مردم رای دادند را زیر سوال می برید. در ضمن این قضیه دیدن رییس جمهور هر روز صبح از صدا و سیما و نابرابری در انتخابات بیشتر شبیه یک طنز است. (4407488) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۲:۲۹:۵۰
یعنی اگه آقای رئیسی پیروز میشدند، آقای ترامپ را تهدید میکردند تا به عربستان سفر نکنند ؟! سفر ترامپ از مدتها قبل برنامه ریزی شده بود. مگر میشود برای آنها تعیین تکلیف کرد که مثلا به عربستان نروید ؟!
(4407496) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۲:۳۸:۵۸
من تنها براساس شایعات در مورد احکام اعدام به رئیسی رای ندادم حالا تازه میشنویم که ایشان حتی یک حکم اعدام هم امضا نکرده اند . چرا بعد از انتخابات این شایعات تکذیب میشود . چرا در کوران تبلیغات روشنگری نکر دید . (4407503) (alef-13)
 
سروری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۲:۳۹:۰۶
16 میلیون رای موافق شماست و البته 40 میلیون مخالف شما (4407505) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۳:۱۱:۴۹
۳۰ میلیون هم مخالف روحانی با این استدلالات شیک شما (4407527) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۲:۴۳:۳۰
آقاي حداد شما كه در فاميليتون عدالت را يدك ميكشيد حداقل در بيان هم عادل باشيد شما مگر نديديد كه چطور كانديداهاي اصولگرا به حاكميت صرفا جهت راي اوري تاختند چقدر سياه نمايي كردن كشوري رو در جهان ترسيم كردن پراز فقير و بدبخت.آيا ثمره جنهوري اسلامي بعد از ٣٨سال همين بود ؟چطور شما چشم را بر سخنان كانديداهاي موافق خود بستيد و اينطور به رييس جمهوري تاختيد رييس جمهور اگر دقت كرده باشيد در مناظره اول حرفي نزد در مناظره دوم هم سعي كرد خويشتن داري كند ولي در مناظره سوم طاقتش رو بريدند (4407507) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۲:۴۷:۰۲
"با توجه به اینکه از عمر جبهه مردمی ۵ ماه نگذشته و امکاناتی نداریم، این نتیجه به دست آمده قابل قبول بود و از اول هم احتمال پیروزی رقیب را می‌دادیم".
جناب حداد عادل! قریب ۳۹ سال است که اکثر مراکز کلیدی قدرت و ثروت دست شما و دوستانتان است. لطفا شوخی نفرمایید. (4407511) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۰۳:۱۲:۴۶
ایشان صرفا درباره کاندیداشون یعنی اقای رییسی گفتن
فرافکنی نکنید (4407528) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۱۵:۵۷:۴۵
جناب آقای حداد عادل!!! نباید در باره ی آرای آقای رئیسی شتاب زده قضاوت کرد ؛ زیرا بعلت نا امیدی قشر اکثریت کم در آمد مردم از بهبودی روند کار آقای روحانی تعداد آرای زیاد و چشم گیری از گرایشهای مختلف غیر اصولی را به سوی آقای رئیسی سوق داد. (4408738) (alef-13)
 
ستاره
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۰۸:۱۶:۱۰
این گوی و این میدان ببینیم د رچهار سال اینده کشورمان گل و بلبل میشود .همه پولدار ...همه کار و کاسبی خوب ومناسب .... به درستی درختی که در 4 سال میوه نداده وامیدی بهش نیست .... شما نیز با شعار آزادیتان همه مشکلات را بچشید. (4409636) (alef-11)
 
mm
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۰۹:۲۸:۲۶
اکثرا که به رئیسی رای دادند بخاطر قولِ چند برابر یارانه بود (4409745) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۱۰:۳۰:۵۲
مگر شما نمی گفتید رای به آقای روحانی یعنی رای به ادامه بیکاری و بدبختی و رکود .
چرا مردم را از روحانی می ترسانید و بعد مدعی رقیب هراسی شدید؟
ما را چه فرض کردید آقای حداد ان شاالله عادل (4409821) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.