نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461763
تنش در شبه کره/ناوهای ژاپن به ناوگروه آمریکا ملحق می‌شوند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۵
در شرایطی که ناوگروه جنگی آمریکا به سمت منطقه حساس شبه جزیره کره در حرکت است، ژاپن از تصمیم خود برای اعزام ناوهایش به دریای شرقی و پیوستن آنها به ناو گروه آمریکایی خبر داد.

منابعی از نیروی دفاعی ژاپن امروز (چهارشنبه) اعلام کرده اند که چندین ناو جنگی این کشور قصد دارند به محض ورود ناوهای آمریکایی در دریای شرقی، به آنها ملحق شده و رزمایش جنگی مشترک برگزار کنند.
این اقدام ژاپن و رزمایش مشترک این کشور با آمریکا در دریای شرقی به طور حتم می تواند به شدت باعث بروز مخالفت هایی از سوی چین شود که بر سر جزایری در این پهنه آبی با ژاپن منازعه دارد.
ژاپن می گوید که در کنار اعزام ناوهایش برای ملحق شدن به ناوگروه «کارل وینسون» آمریکا، به دنبال انجام رزمایش مشترک در بخش های ارتباطی، مخابراتی و تمرینات فرود بالگرد بر روی ناو است.
به نظر می رسد که ژاپن قصد دارد در کنار همراهی با آمریکا برای فشار بیشتر بر کره شمالی، به چین هم به نوعی در باره این منطقه و مالکیت بر سر جزایر مورد منازعه هشدار بدهد.

روزنامه «ساوت چاینا» از هنگ کنگ نیز امروز در گزارشی با اشاره به برخی از منابع نظامی که به نام آنها اشاره نکرده، آورده است که ناوهای جنگی ژاپن به گروه ناوهای آمریکا ملحق شده و با آنها تمریناتی را در دریای شرقی برگزار خواهند کرد.
ژاپن و چین برای مالکیت بر برخی از جزایر غیرمسکونی در دریای شرقی با یکدیگر اختلافات تاریخی دارند و البته بتازگی آمریکا اعلام کرد که کنترل توکیو بر این جزایر را به رسمیت می شناسد.
البته وزارت دفاع ژاپن هنوز در باره اخبار مربوط به برگزاری این رزمایش موضعگیری نکرده و در ارتباط با سئوالات خبرنگاران و رسانه ها در این باره حاضر به پاسخگویی نشده است.

ورود ژاپن به تنش های منطقه ای می تواند عواقف ناخوشایندی برای کشورهای مختلف داشته باشد بخصوص آنکه کره شمالی این هفته اعلام کرده است اگر آمریکا به این کشور تجاوز کند، آن کشور را با سلاح هسته ای هدف قرار خواهد داد.
ناو هسته ای «نیمتز» آمریکا که ‍۱۰۰ هزار تنی است و دو راکتور هسته ای و ۱۰۰ فروند جنگنده را با خود حمل می کند جزو ناوگروه تهاجمی کارل وینسون است که به سمت شبه جزیره کره در حرکت است.
نیروی دریایی ژاپن هم پس از چین دارنده بزرگترین نیروی دریایی در آسیا است و دستکم چهار ناو حامل بالگرد در اختیار دارد.
 
کلمات کلیدی : ناوهای ژاپن+آمریکا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۹:۵۰:۲۶
معلوم ژاپن هنوز تنش می خاره .دلش یک بمب اتمی دیگر می خواهد (4250680) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.