توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480780
خارج کردن توده 9 کیلویی از بدن یک بیمار 60 ساله+عکس
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۴
فوق‌تخصص جراحی سرطان بیمارستان امام خمینی ساری از خارج کردن توده 9 کیلویی از بدن یک بیمار 60 ساله در ساری خبر داد و گفت: جراحی توده سرطانی 9 کیلویی مطابق با استاندارهای روز اروپا و آمریکا در این مرکز انجام شده است.
 
به گزارش فارس، محمد غفاری پزشک فوق‌تخصص جراحی سرطان موفق شد که پس از  جراحی پنج ساعته این توده 9 کیلویی را که 30 سانتی‌متر قطر دارد از بدن بیمار پس از پنج ساعت خارج کند.

غفاری عصر امروز در جمع خبرنگاران درباره این جراحی که منجر به خروج توده 9 کیلویی از بدن بیمار 60 ساله شد، گفت: این خانم با توده بسیار بزرگ تخم‍دان که حدود 9 کیلوگرم و قطر 30 سانتی‌متری داشت به این مرکز مراجعه کرده بود.

وی با بیان اینکه این بیمار در چند مراکز درمانی دیگر به دلیل بزرگ بودن توده مورد پذیرش قرار نگرفت، اظهار کرد: توده و رحم تخمدان سمت مقابل بیمار از بدن خارج شده است.

پزشک فوق‌تخصص جراحی سرطان در پاسخ به این سؤال که آیا جراحی در این مرکز نادر بود، تصریح کرد: وجود این توده در بدن بیمار چندان شایع نیست.غفاری با بیان اینکه توده  آزمایشگاه برای دریافت اظهارنظر پاتولوژی ارسال شد و منتظر جواب نهایی هستیم، ادامه داد: بیمار به احتمال بسیار زیاد نیاز به شیمی درمانی دارد.

این فوق‌تخصص سرطان درباره دلایل به وجود آمدن تومور تخمدان، گفت: مانند دیگر تومورهای نمی‌توان دلیل خاصی برای به وجود آمدن این تومور ذکر کرد.

وی با اعلام اینکه این عمل پنج ساعت طول کشید، افزود: تجهیزات کافی در این مرکز وجود داشت و با امکاناتی که داشتیم عمل به شکل بسیار کامل مانند پروتکل‌های که در آمریکا و اروپا انجام می‌شود با موفقیت این جراحی به اتمام رسیده است.
کلمات کلیدی : توده سرطانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.