توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417285
درخواست کارشناسان از هیلاری کلینتون
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
 رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند بعد از آنکه گروهی از فعالان شامل کارشناسان حوزه رایانه و همچنین حقوق مربوط به انتخابات شائبه وقوع تقلب در روند انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سه ایالت را مطرح کرده و از هیلاری کلینتون خواسته‌اند نتایج انتخابات در این سه ایالت را به چالش بکشد، احتمال اعلام کلینتون به‌عنوان پیروز این انتخابات قوت گرفته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه سی‌ان‌ان، براساس گفته چند کارشناس حوزه رایانه و همچنین حقوق‌دان‌ها، احتمالا در روند رأی‌گیری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سه ایالت ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا «دست‌کاری» شده است. این کارشناسان از هیلاری کلینتون خواسته‌اند پس از آنکه آنها مدارک قابل توجهی درباره وقوع دست‌کاری در نتایج انتخابات به دست آوردند، اقدام به اعتراض به نتایج انتخابات در این سه ایالت مهم کند که نقش زیادی در باختن او در انتخابات ریاست‌جمهوری داشتند. این فعالان شامل جان بونیفاز، یک وکیل حقوق انتخابات و جی آلکس هالدرمن، مدیر مرکز امنیت رایانه و جامعه در دانشگاه میشیگان معتقد هستند طبق مدارکی که به دست آورده‌اند نتایج انتخابات در این سه ایالت «هک» شده‌اند. طبق این گزارش، این گروه به‌طور خصوصی در حال لابی‌کردن با تیم هیلاری کلینتون به‌منظور به‌چالش‌کشیدن نتایج انتخابات هستند. کلینتون در ایالت ویسکانسین هفت درصد رأی کمتر در حوزه‌هایی که وابسته به ماشین‌های الکترونیک رأی‌گیری بوده‌اند به نسبت حوزه‌هایی که از برگه‌های کاغذی و اسکنرهای اوپتیکی استفاده می‌کردند، کسب کرد و این موجب شد او تا 30 ‌هزار رأی را از دست دهد و در انتها با کمتر از 27 ‌هزار رأی در این ایالت باخت. کلینتون هنوز اعلام نکرده آیا به نتایج انتخابات اعتراض خواهد کرد یا خیر و کاخ سفید خواهان انتقال قدرت آرام شده است.

ضرب‌الاجل تعیین‌شده برای درخواست بازشماری آرا از سوی کاندیداهای انتخابات آمریکا از فردا تا چهارشنبه آینده برای این سه ایالت است. ترامپ براساس آخرین نتایج 290 رأی الکترال داشته و رقیب او کلینتون 232 رأی الکترال کسب کرده است. به احتمال زیاد، ایالت میشیگان نیز پیروزی را نصیب جمهوری‌خواهان خواهد کرد. کلینتون نیاز دارد در ایالت میشیگان پیروز شده و نتایج انتخابات در ویسکانسین و پنسیلوانیا را برگرداند تا برنده آرای الکترال شود.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، هیلاری کلینتون، انتخابات آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.