توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465228
موادمخدر ۳ هزار ایرانی را دود کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۳
پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: سال گذشته سه هزار و 190 نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر در کشور جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با سال قبل از آن 6.2 درصد افزایش داشت.

به گزارش فارس، سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: سال گذشته سه هزار و 190 نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر در کشور جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با سال قبل از آن که آمار تلفات اعتیاد سه هزار و سه نفر بود 6.2 درصد افزایش یافته است.

در سال گذشته از کل تلفات مواد مخدر در کشور دو هزار و 847 نفر مرد و 343 نفر زن بودند این در حالی است که تعداد مردان فوت شده بر اثر سوء مصرف مواد در سال قبل از آن دو هزار و 676 و تعداد زنان 327 نفر بود.

در این مدت استان های تهران با 775،‌ فارس با 254 و خراسان رضوی با 241 نفر بیشترین و استان های خراسان جنوبی با نه، ایلام با 10 و بوشهر با 17 نفر کمترین آمار تلفات اعتیاد را داشته اند.
بر اساس این گزارش در سال گذشته بیشترین متوفیان سوء مصرف مواد مخدر بر اثر مسمومیت حاد جان خود را از دست داده اند که تعداد این افراد یک هزار و 882 نفر ثبت شده است، در این مدت 851 نفر نیز به دلیل عوارض مصرف طولانی مدت و 457 نفر نیز به دلیل مصرف روانگردان ها جان باخته اند.
گفتنی است در سال 1395 بیشترین آمار تلفات سوء مصرف مواد مخدر با 318 فوتی در اسفند ماه و کمترین آن با 215 نفر در فروردین ماه گزارش شده است.
 
کلمات کلیدی : مواد مخدر+اعتیاد+مرگ و میر مواد مخدر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.