توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469927
لیست شورای شهر تهران اصلاح‌طلبان فردا نهایی می‌شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۸
رییس شورای ستاد اصلاح‌طلبان شهر تهران از نهایی شدن لیست اصلاح‌طلبان در جلسه فردا شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان خبرداد.

به گزارش ایلنا، مرتضی حاجی در نشست نقش رسانه‌ها در انتخابات، به موضوع انتخابات شوراها اشاره کرد و گفت:‌ برای اینکه تمام کسانی که علاقمند به حمایت از اصلاح‌طلبان هستند فرصت داشته باشند خودشان را نشان دهند فراخوانی ارایه شد تا حتی چهره‌های ناشناسی که با علاقمندی ثبت‌نام کردند بتوانند در لیست قرار گیرند از این رو حدود ۶۰۰ نفر فرم‌های شورایعالی را پر کردند و انتخاب ۲۱ نفر از میان این تعداد کار دشواری است.

رییس شورای ستاد اصلاح‌طلبان شهر تهران گفت: برای دستیابی به ترکیبی مناسب در شورا پیش‌بینی کردیم افرادی مورد حمایت قرار بگیرند که اولا با یکی از حوزه‌های مربوطه از جمله محیط زیست، معماری و شهرسازی، مدیریتی و حقوقی و به طور کلی ده حوزه ارتباط داشته و در یکی از آنها تخصص داشته باشند که در هر کدام از این بخش‌ها از یک تا چهارنفر در لیست سهمیه خواهند داشت.

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان ادامه داد: برای اینکه فرصتی برای گردش نخبگان فراهم شود، تصمیم گرفتیم سهمیه‌های دیگری در نظر بگیریم تا نخبه‌هایی که خارج از نخبگانی که پیش از این مسئولیت‌هایی داشتند، فرصت پیدا کنند تا توانایی خود را نشان بدهند. بنابراین اولویت و برتری و سهمیه برای جوانان و زنان درنظر گرفتیم چرا که این دو گروه به دلائلی معمولا از حوزه های مدیریتی دور بودند و حداقل ۵۰ درصد به این دو گروه تخصیص یافت.

وزیر آموزش و پرورش دولت اصلاحات افزود:‌ این پیش‌بینی اولیه بود اما باتوجه به اینکه تصمیم نهایی با جلسه مجمع عمومی شورا است، رای نهایی با این شورا خواهد بود. نکته دیگر این بود که اطلاعات افراد را با استناد به گفته‌های خودشان مورد بررسی قرار دادیم و با لحاظ معیارهایی که در نظر گرفتیم تاکنون ۱۵۰ نفر مشخص شده اند.

او ادامه داد:‌ تلاش می‌کنیم طی امروز و فردا لیست نهایی را مشخص کنیم و امروز هیات رییسه نظر خواهد داد و درنهایت موضوع در جلسه فردا مجمع شورای عالی مطرح و رای گیری نهایی انجام خواهد شد.

حاجی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره نحوه تصمیم‌گیری هیات رییسه و مجمع عمومی گفت: در جلسه امروز هیات رییسه لیستی دو تا سه برابر را در هر بخش و هر گروه تخصصی تهیه می‌شود و با اعلام مجمع شورایعالی، فردا این مجمع تصمیم‌گیری نهایی را برای معرفی لیست ۲۱ نفره انجام خواهد داد.

رییس شورای ستاد اصلاح‌طلبان شهر تهران در پاسخ به سوال دیگر ایلنا مبنی براینکه درباره برخی اعمال فشارها برای ردصلاحیت یا انصراف برخی کاندیداهای اصلاح‌طلب گفت: من هم شنیده‌ام که اظهارنظرهایی شده که بعضی افراد یا منصرف شوند یا رد صلاحیت خواهند شد اما ملاک ما قانون و نظر نهایی هیات نظارت خواهد بود. به هرحال درصورتی که تغییری در تایید صلاحیت‌ها پیش بیاید ترمیم لازم در مورد لیست انجام خواهد شد. با این همه فکر می‌کنیم این مسایل آنچنان در تهیه لیست ما تاثیرگذار نخواهد بود.

حاجی در پاسخ به سوال دیگری درباره احتمال انصراف افراد خارج لیست به نفع لیست گفت: به هرحال همه ما باید از اینکه همفکرانمان بتوانند در راستای حل مشکلات شهری تاثیرگذار باشند خوشحال باشیم. این افراد می‌توانند در قالب سازمان‌های مردم نهاد یا تشکیلات غیردولتی در کنار ما باشند و بر عملکرد شورا نظارت و در تهیه برنامه‌ها یاری برسانند.

او ادامه داد: هدف قاعدتا به اشغال درآوردن یک کرسی نیست. هدف اجرای برنامه‌هایی است که فکر می‌کنیم برای رشد و توسعه شهرمان مهم است. انتظارمان این است کسانی که تا امروز همراه ما بودند بعد از این نیز در راستای نقد عملکردها و تهیه برنامه‌های کارشناسی در کنارمان باشند نه اینکه بگوییم کسانی که جز ۲۱ نفر نیستند بروند تا انتخابات بعدی.

عضو شورای عالی سیاست‌‌گذاری اصلاح‌طلبان افزود: خواهش ما از همه خواهران و برادرانی که به ما منت گذاشتند این است که به ما کمک کنند تا بتوانیم برنامه‌های خود را اجرا کنیم و بر نحوه اجرای برنامه نیز نظارت داشته باشیم.

حاجی تاکید کرد: انتظار ما از دوستان این است کسانی که لیست اصلاحات را انتخاب کردند، درصورتی که با پیشنهادهایی برای حضور در دیگر لیست‌ها روبرو شدند، به لیست ما متعهد بمانند.
کلمات کلیدی : شورای شهر تهران اصلاح‌طلبان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.