توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 418626
روایتی از تلاش نافرجام تروریست‌های تکفیری‌ برای اقدامات انتحاری در ایام اربعین
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۰
میزان نوشت: نماینده سابق مجلس با بیان اینکه نمی‌توان گفت هدف مستقیم تروریست‌ها در "حله" ایرانی‌ها بودند گفت: آنها حیوان‌هایی وحشی هستند که برایشان ملیت قربانیان تفاوتی نمی‌کند.اسماعیل کوثری با اشاره به حادثه تروریستی حله و دلایل آن اظهار کرد: تکفیری ها در روزهای قبل از واقعه تروریستی "حله" نیز تصمیم به اقدامات انتحاری داشتند که به خاطر هوشیاری و دقت بالای نیروهای امنیتی به واسطه برگزاری مراسم اربعین حسینی، نتوانستند اقدامات مدنظر خود را انجام می دهند.

وی افزود: بعد از ایام اربعین، به دلیل آنکه اکثریت زوار به مواطن خود بازگشته بودند فکر و ذهن نیروهای امنیتی تا حدی از عدم اقدامات تروریستی مطمئن شده بود؛ در حالیکه اگر نیروهای امنیتی عراق با همان شدت و حساسیت روزهای اربعین مراقب اوضاع بودند، شاهد چنین حادثه هولناکی نبودیم.

رئیس سابق اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح همچنین با بیان اینکه تکفیری ها در ایام اربعین هم چندین بار قصد اقدامات تروریستی میان زوار داشتند ولی موفق نشدند، خاطرنشان کرد: نمی توان گفت هدف مستقیم تروریستها در "حله" ایرانی ها بودند؛ آنها حیوان هایی وحشی هستند که برایشان ملیت قربانیان تفاوتی نمی کند.

بر اثر انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در یک پمپ‌بنزین در منطقه (الشوملی)شهر "حله"در جنوب بغداد تعدادی ایرانی شهید و مجروح شدند، گروهک تروریستی داعش مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته است. 
 
کلمات کلیدی : تروریست‌های تکفیری‌،اربعین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.