نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442926
تاسیس دفتر تبلیغ "پالم" مالزی در ایران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۸
معاون وزیر کشاورزی مالزی از ایجاد دفتر پالم در ایران با هدف توسعه و آنچه رفع سوء تفاهم درباره پالم خواند خبر داد.

به گزارش تسنیم، بر اساس ورود هیئت تجاری از کشور مالزی وزیر کشاورزی این کشور نیز به همراه هیئتی به ایران آمده است تا شرایط صادرات این محصول به ایران را بهبود بخشد و بر حجم آن بیفزاید.

در این ارتباط سفارت مالزی برنامه‌ای در محل هتل اسپیناس تهران برگزار کرده بود تا وزرای دو کشور با یکدیگر ارتباطات و گفت‌وگوی دوجانبه داشته باشند اما این مراسم به دلایل نامعلوم برگزار نشد و معاون وزیر کشاورزی مالزی و مدیر کل دفتر پالم وزارت کشاورزی مالزی در این مراسم حضور یافتند و به سؤالات خبرنگاران بدون حضور وزرا پاسخ دادند.

مالزی برای رفع نگرانیها که درباره مصرف پالم در ایران وجود دارد قصد دایر کردن یک دفتر درباره پالم در ایران را دارد و درباره آن به تبلیغ بپردازد.

گفتنی است که رئیس جمهور ایران در سفری که به کشور مالزی داشت در مصاحبه‌ای مشترک با رئیس جمهور مالزی اعلام کرد که آمادگی لازم برای توسعه همکاریها در بخش کشاورزی با این کشور شرق آسیا وجود دارد.

داتوک ناگاراجان معاون وزیر کشاورزی کشور مالزی، در مراسمی که توسط سفارتخانه این کشور در تهران برگزار شده بود، اظهار کرد: ما به درخواست آقای روحانی رئیس جمهور ایران برای توسعه همکاریها در بخش کشاورزی و رفع سوء تفاهمات درباره روغن پالم به ایران آمده‌ایم.

وی افزود: روابط ایران و مالزی از گذشته مناسب بوده و این روابط روز به روز در حال افزایش است.

معاون وزیر کشاورزی کشور مالزی با بیان اینکه روغن پالم، روغن بدی به حساب نمی‌آید، گفت: 80 درصد روغن مصرفی کشور مالزی را روغن پالم تشکیل می‌دهد و ما هر روز از این روغن استفاده می‌کنیم.

ناگاراجان تصریح کرد: روغن پالم در صنایع لبنی کشورهای مختلف استفاده می‌شود و کارخانه‌ها و تولیدکنندگان مکلف به الصاق برچسب بر روی محصولات خود هستند اما اگر این کار در کشور شما صورت نمی‌گیرد ما مقصر نیستیم. روغن پالم یکی از مناسب‌ترین روغنها برای سرخ کردن است که علاوه بر ایران به سایر کشورها از جمله کشورهای آمریکایی و اروپایی صادر می‌شود و ما توانسته‌ایم 5 میلیون پوند به اروپا صادرات داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سؤال تسنیم که در سال جاری چه میزان قصد صادرات روغن پالم به ایران دارید، گفت: اکنون نمی‌توانم رقمی برای این موضوع اعلام کنم اما امیدواریم که میزان صادرات ما در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته باشد.

معاون وزیر کشاورزی کشور مالزی اضافه کرد: در سال گذشته 443 هزار تن روغن پالم به ایران صادر کردیم و صادرات ما از سال 2013 به ایران شروع شده است.

ناگاراجان درباره اینکه چه تفاهماتی با ایران درباره صدور روغن پالم به ایران امضاء کردید، گفت: امروز قراردادی میان وزرای دو کشور در این باره به امضا نرسید و بعید به نظر می‌رسد که قراردادی در این خصوص منعقد شود اما ما به دنبال رفع سوء تفاهمات موجود در ایران درباره روغن پالم هستیم.

وی پایان صحبتهای خود گفت: روغنی که به ایران صادر می‌شود همان روغنی است که به کشورهای آمریکایی و اروپایی صادر می‌شود و استانداردهای بین‌المللی و یکسانی برای آن رعایت می‌شود.
 
کلمات کلیدی : روغن پالم + مالزی + وزارت بهداشت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۲۳:۰۷:۲۶
جز بدترین روعن ها هست (4154618) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.