توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423729
توافق آنکارا-تل آویو برای صادرات گاز
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵
یک مقام صهیونیست از توافق بین ترکیه و رژیم صهیونیستی برای صادرات گاز این رژیم به اروپا از طریق خاک ترکیه خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از فلسطین الیوم، «شائول مریدور» مدیرکل وزارت انرژی رژیم صهیونیستی روز دوشنبه از دستیابی به توافق بین این رژیم و دولت ترکیه به منظور صادرات گاز رژیم صهیونیستی به ترکیه و سپس انتقال آن از طریق خط لوله به اروپا خبر داد.

رادیو رژیم صهیونیستی اعلام کرد که «مریدور» اخیرا در آنکارا با مسئولان ترکیه ای برای دستیابی به این توافق دیدار کرده بود.

ترکیه و رژیم صهیونیستی ماه ژوئن گذشته پس از شش سال قطع روابط تصمیم به عادی سازی روابط بین دو طرف گرفتند.

لازم به ذکر است که «کمال اوکیم» سفیر جدید ترکیه در رژیم صهیونیستی اوایل این هفته وارد تل آویو شد. نخستین سفیر رژیم صهیونیستی در ترکیه از سال ۲۰۱۰ نیز هفته گذشته استوارنامه رسمی خود را تسلیم رئیس جمهور این کشور کرده بود.

«ایتان نائح» که اولین سفیر رژیم صهیونیستی در ترکیه از سال ۲۰۱۰ است در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا مورد استقبال «رجب طیب اردوغان» قرار گرفته و استوارنامه خود را تسلیم وی کرد.

حمله کماندوهای اسرائیلی به کشتی فعالان ترک که سال ۲۰۱۰ عازم نوار غزه شده بود ۱۰ فعال ترک کشته شدند و اسرائیل و ترکیه سفرای خود را فراخوانده و روابط میان آنها به پایین ترین حد خود رسید.

رژیم صهیونیستی نیمه ماه نوامبر گذشته نائح را به عنوان سفیر خود در ترکیه انتخاب کرد. از سوی دیگر ترکیه نیز « سمینا کمال اوکیم» مشاور نخست وزیر ترکیه را به عنوان سفیر ترکیه در سرزمین های اشغالی معرفی کرد.

انتظار می‌رود روابط ترکیه و رژیم اسرائیل که پس از سال ۲۰۱۰ به پایین‌ترین سطح خود رسیده بود، با توافقنامه عادی سازی روابط میان دو طرف که ۲۶ ژوئن در شهر رم، پایتخت ایتالیا امضا شد، وارد مرحله جدیدی شود.
 
کلمات کلیدی : آنکارا،تل آویو ،صادرات گاز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.