توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 367137
چگونه قاسم سلیمانی طرح دو مرحله‌ایِ آل خلیفه را ناکام گذاشت؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۷
در برنامه دو مرحله ای آل خلیفه، در مرحله اول، از شیخ قاسم سلب تابعیت صورت می گرفت و در صورت مقاومت وی و برخی اعتراض ها در نهایت وی مجددا محاکمه و به اعدام محکوم می شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، پشت صحنه طرح سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم حکایت از آن دارد که قرار بوده، وی اعدام شود.

حکومت آل خلیفه، برنامه دو مرحله ای را برای حذف رهبر مردم بحرین آیت‌الله شیخ عیسی قاسم را در دستور کار داشته است. بر اساس این طرح، در مرحله اول، از شیخ قاسم، سلب تابعیت صورت می گرفت و در صورت مقاومت وی و برخی اعتراض ها در نهایت وی مجددا محاکمه و به اعدام محکوم می شد.

گفته می شود صدور بیانیه سردار سلیمانی، طرح آل خلیفه را ناکام گذاشت. آخرین اخبار نشان می دهد که رهبران مبارز بحرین تاکنون روش مسالمت آمیز و مقاومت مدنی را در دستور کار داشتند که در روزهای اخیر در پرتو، خطای استراتژیک آل خلیفه، موجب شده تا در روزهای اخیر آرایش نیروهای مبارز به شدت در پرتو تجمعات سه چهار روز اخیر تغییر کند و در تشکل‌های جدید و به صورتی «عملیاتی» سازمان پیدا می‌کنند و موازنه امنیتی را به نفع خویش تغییر می‌دهند.

برآورد دستگاه اطلاعاتی سعودی General Intelligence Presidency ))" GIP" از تعداد مبارزین بحرینی که روش مسالمت آمیز را در دستور داشته اند بیش از ۶۰۰ هزار نفر هستند و در صورتی که به روش های انقلابی روی بیاورند معادله مبارزه در بحرین تغییر خواهد کرد.

برآوردهای دیگر نشان می دهد در پایین ترین حالت ممکن، اگر تنها ۱۵ درصد از این تعداد وارد مبارزه غیر مسالمت آمیز برسند حدود ۹۰ هزار نیروی انقلابی وارد میدان می شوند و این در حالی است که تمام نیروهای نظامی و اداری رژیم آل خلیفه کمتر از ۱۰ هزار نفر هستند.

دستگاه اطلاعاتی سعودی در گزارش چندی پیش خود به مقامات بحرینی تاکید کرده بود: «هیچ راه زمینی بین بحرین و ایران وجود ندارد و راههای دریایی نیز کاملا تحت کنترل است و حکومت ایران نمی تواند هیچ کمک نظامی و اقتصادی به مردم بحرین داشته باشد.»

در این گزارش تاکید شده که «در جریان اعتراضات فوریه ۲۰۱۱ در کشورهای عربی از جمله بحرین، جوانان بحرینی به رهبران خود فشار می آوردند که به روش های مسلحانه و انقلابی برای مبارزه روی آورند که رهبران بحرینی بعد از مشورت با برخی از مقامات ایرانی، جوانان بحرینی را به پرهیز از روش های انقلابی رهنمون کردند که همین موضوع موجب دلخوری جوانان شده بود.»

گفته می شود سرویس اطلاعاتی سعودی روز جمعه به آل خلیفه گزارش داده است: «با بیانیه قاسم سلیمانی احتمال می دهد انقلابیون، کمک های موثری از خارج از این کشور دریافت کرده اند.»
 
کلمات کلیدی : بحرین+ شیخ عیسی قاسم، قاسم سلیمانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.