توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452132
واکنش پنتاگون به ادعای نزدیک شدن شناورهای ایرانی به ناو آمریکایی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۰
سخنگوی پنتاگون در واکنش به ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر نزدیک شدن شناورهای ایرانی به ناو آمریکا در تنگه هرمز این اقدامات را نگران کننده توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه واشنگتن پست، یک مقام آمریکایی روز دوشنبه به خبرگزاری رویترز گفت که شناورهای ایرانی در تنگه هرمز روز یکشنبه به ناو آمریکایی یو اس ان اس اینوینسیبل نزدیک شده و  موجب شدند این کشتی مسیر خود را تغییر دهد.

جف دیویس سخنگوی پنتاگون ضمن تایید این خبرگفت که یک قایق تندروی ایرانی روز پنج شنبه تانزدیکی 150 یاردی این ناو آمریکایی آمده بود.

دیویس ادامه داد: ما انگیزه این اقدامات را نمی‌دانیم اما چنین رویارویی هایی به شدت موجب نگرانی است چرا که می تواند منجر به محاسبات اشتباه و تحرکات تصادفی شود.

مقامات ایرانی پیش از این در توضیح حوادث این چنینی تاکید کردند که ایران در مرزهای آبی خود طبق اصول بین المللی رفتار می‌کند و موظف است تا از  مرزهای خود در برابر هرگونه تهدیدی محافظت کند.
 
کلمات کلیدی : شناورهای ایرانی، ناو آمریکایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.