توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414918
تازه‌ترین نظرسنجی‌ها دربارۀ محبوبیت پوتین
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۴
یافته های نظرسنجی تازه انجام شده نشان می دهد، جایگاه مردمی ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در چهارمین سال سومین دوره ریاست جمهوری نسبت به کمی پس از آغاز حدود دو برابر شده است.

به گزارش ایرنا، براساس تعمیم یافته های نظرسنجی لوادا سنتر که پس از انتشار اخباری مبنی بر پیش بینی احتمال کناره گیری پوتین از سمت خود در سال 2017، اعلام شد، پوتین توانسته 63 درصد نظر مثبت مردمی را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری 2018 جلب کند در حالیکه این شاخص سال 2012 فقط 34 درصد بود.

کاخ کرملین مقر ریاست جمهوری روسیه پیش بینی کناره گیری پوتین و برگزاری انتخابات زودهنگام در سال 2017 را رد و اعلام کرد که هیچ موضوعی در این زمینه مطرح نشده است.

براساس دیگر یافته های نظرسنجی اعلام شده در پایگاه روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس که روز پنجشنبه انتشار یافت، 26درصد گفته اند، این امکان وجود ندارد که نامزدی پیدا شود تا بتواند جانشین رئیس جمهوری کنونی شود و 49 درصد هم اصلا با طرح این مساله مخالفت کردند.

از سوی دیگر، 82 درصد پرسش شوندگان فارغ از موضوع انتخابات ریاست جمهوری روسیه، برنامه ها و کارنامه پوتین در این دوره را تائید کرده اند.

پس از پوتین به عنوان سیاستمدار برتر از نظر روس ها، سرگئی شایگو وزیر دفاع و دارنده نشان قهرمان ملی و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

پوتین پیش تر اعلام کرده بود، با توجه به وضعیت روسیه، نتایج عملکرد حکومت و بازتاب آن در افکار عمومی برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 تصمیم گیری می کند.

علت اصلی افزایش محبوبیت پوتین، بهبود نسبی شرایط اقتصادی روسیه در جریان بحران مالی جهانی، قدرت نمایی مسکو در برابر غرب، الحاق شبه جزیره کریمه به این کشور، بمباران مواضع تروریست ها به ویژه داعش در سوریه و رد فشارهای آمریکا و کشورهای غربی-عربی ضدسوری برای قطع آن ارزیابی می شود.

زمان تعیین شده برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری روسیه ماه مارس 2018 است که براساس برخی گزارش ها پوتین برای شرکت در آن اعلام آمادگی کرده است.

بر اساس قانون اساسی روسیه، یک فرد می تواند دو دوره متوالی رئیس جمهوری این کشور باشد و پوتین رئیس جمهوری کنونی نیز امکان نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 را دارد.

ولادیمیر پوتین از 31 دسامبر 1999 دو دوره چهار ساله رئیس جمهوری روسیه بود و پس از آن به مدت چهار سال تا 2012 و طی دوره ریاست جمهوری مدودیف نخست وزیر این کشور شد.

پوتین از آغاز دوره سوم ریاست جمهوری خود (مارس 2012)، مدودیف را به عنوان نخست وزیر روسیه منصوب کرد و مطابق قانون اساسی نیز می تواند براساس اصلاحات انجام شده یک دوره شش ساله دیگر در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند.
 
کلمات کلیدی : ولادیمیر پوتین + رئیس جمهوری روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.