توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449316
ترامپ:خبرنگاران غیرصادق ترین ابناء بشر هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۲
رئیس جمهوری جدید آمریکا می گوید رسانه ها در انعکاس خبر حضور مردم در مراسم تحلیف وی، به عمد کوچک نمایی کرده و شمار جمعیت را کمتر از مقدار واقعی، اعلام کردند.

به گزارش مهر به نقل از بی بی سی، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری جدید آمریکا، رسانه های این کشور را به عدم صداقت در بازتاب حضور جمعیتی که برای مراسم تحلیف وی به واشنگتن دی سی آمده بودند، متهم کرد.

به گفته ترامپ، طول جمعیتی که برای شنیدن سخنرانی وی آمده بودند از جایگاه تعیین شده در مقابل کنگره آمریکا تا بنای یاد بود «جرج واشنگتن» می رسیده حال آنکه دوربین و قلم رسانه ها سعی به کوچک نمایی این مسئله داشته اند.

در عین حال، «شون اسپایسر» سخنگوی جدید کاخ سفید، می گوید حضور مردم در مراسم تحلیف ترامپ که روز جمعه برگزار شد، بی سابقه بوده است.

رسانه ها اغلب شمار جمعیتی را که به تماشای مراسم ادای سوگند ریاست جمهوری ترامپ نشستند، حدود ۹۰۰ هزار نفر اعلام کرد و به طور مداوم این تعداد را با رقم یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفری که در مراسم تحلیف «باراک اوباما» رئیس جمهوری قبلی آمریکا، حضور داشتند، مقایسه می کردند.

گفتنی است که ترامپ در حین بازدید از مقر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، رسانه ها را به قصه پردازی از بابت انتقام جویی بین وی و جامعه اطلاعاتی آمریکا متهم کرد و خبرنگاران را در زمره غیرصادق ترین ابناء بشر، برشمرد.

ترامپ در عین حال گفت: جمعیتی که آن روز در مراسم تحلیف من حضور داشت، حدود یک میلیون و نیم به نظر می آمد حال آنکه رسانه های مخالف شمار آنها را به ۲۵۰ هزار نفر تنزل دادند.

لازم به یادآوری است که، ترامپ چندی پیش مانع از طرح سوال خبرنگار «سی ان ان» رسانه رسمی وابسته به حزب دموکرات آمریکا، در یکی از نشست های خبریش شد و این شبکه را دروغ پرداز معرفی کرد.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + رسانه های منتقد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.