نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488719
دستورالعملهای تک نرخی شدن ارز آماده ابلاغ شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۵
رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که دستورالعملهای مربوط به تک نرخی شدن ارز آماده ابلاغ شده است گفت: امیدواریم این سیاست در طول سال ۹۶ عملیاتی شود.

به گزارش تسنیم، ولی الله سیف افزود: تک نرخی شدن ارز کاری است که به سادگی می تواند عملیاتی شود و هم اکنون نیز دستورالعملهای آن آماده ابلاغ است.

 وی اضافه کرد : یکی از پیش نیازهای این اقدام، ایجاد ارتباطات کارگزاری نظام بانکی ما با بانکداری بین المللی است که طبیعتاً زمانی که به این حد نصاب لازم برسیم و بانک مرکزی هم از این بابت شرایط را مناسب ببیند طبیعتاً این کار و سیاست ابلاغ و عملیاتی می شود.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: هم اکنون درست است که ما دو نرخ ارز داریم (نرخ مبادله ای یا رسمی و نرخ بازار آزاد) منتهی نرخ رسمی ما برای موارد خاص و به صورت کنترل شده استفاده می شود و زمینه های فسادزا که می تواند مشکلاتی ایجاد کند دقیقاً تحت کنترل است.

سیف همچنین گفت: در اولین فرصت ممکن، سیاست تک نرخی شدن ارز را عملیاتی می کنیم و امیدواریم این سیاست در طول سال 96 عملیاتی شود.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین درباره جلسه امروز اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور گفت: امروز  وزارت اقتصاد و امور دارایی گزارش خوبی درباره تحلیل روند اقتصاد کشور طی ده سال گذشته متناسب با مبانی اقتصاد مقاومتی ارائه کرد.

وی افزود: خوشبختانه شاخص های اقتصاد مقاومتی در طول دولت یازدهم، روند مثبتی داشته است.

 سیف تصریح کرد: یکی از بحث های جلسه امروز تمرکز بر پیش بینی متناسب درباره تکانه های احتمالی و شوک هایی است که می تواند بر اقتصاد کشور ما وارد شود.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین دو شاخص روند قیمت ارز در بازار و همچنین میزان استقلال سیاست پولی در کشور را برای تحقق اصول اقتصاد مقاومتی مهم دانست و گفت: امیدواریم برای تحقق این اصول بتوانیم این دو شاخص را در بانک مرکزی به درستی عملیاتی کنیم.
 
کلمات کلیدی : بانک مرکزی + نرخ ارز + تک نرخی کردن ارز + سیف
 
Italy
۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۶:۲۱:۴۳
جدی نگیرید. این بنده خدا 4 ساله که داره این وعده رو میده. (4456950) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.