توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 273727
۸۰ هزار نفر در کشور به MS مبتلا هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۰
دبیر دوازدهمین کنگره بین‌المللی ام‌اس ایران وضعیت درمان و داروی بیماران ام‌اس را تشریح کرد و گفت: بیش از ۷۵ تا ۸۰ هزار نفر در کشور مبتلا به بیماری ام‌اس هستند.

به گزارش  فارس، محمود عابدینی با بیان اینکه شیوع ام اس در کشور نسبتاً بالا است و حدوداً ۷۵ تا ۸۰ هزارنفردر کشور ما از این بیماری رنج می‌برنند، درباره وضعیت رسیدگی و درمان بیماران مبتلا به ام اس گفت: با وجود داروهای جدیدتر،ترکبیات اینترفرون هنوز داروی خط اول درمان این بیماران در کشور ما است که به صورت عضلانی یا زیر جلدی تزریق می شود.

وی افزود: خوشبختانه این دارو توسط کارخانه‌های ایران ساخته می‌شود و مورد تایید وزارت بهداشت و درمان است. سایر داروهای مورد نیاز بیماران ام اس که به تولید داخلی می‌رسند نیز از سوی پزشکان تجویز می‌شود وخوشبختانه مشکل بخصوصی درباره تامین داروهای ام اس روبرو نیستیم.

این متخصص مغزواعصاب با بیان اینکه در ایران ام اس جزو بیماری‌های ویژه و خاص است و از لحاظ هزینه درمانی مشکلات ناچیزی وجود ندارد. گفت: اگر بیماری بخواهد داروی خارجی هم مصرف کند باید مابه‌التفاوت داروی ایرانی و خارجی را پرداخت کند.

عابدینی گفت: کنگره سالیانه ام اس یک سال در تهران و یک سال در شهرستان ها برگزار می شود و امسال در استان مازندران پذیرای شرکت کنندگان خواهیم بود.

دبیر دوازدهمین کنگره بین المللی ام اس ایران افزود:‌ این کنگره با مشارکت انجمن مولتیپل اسکلروز ایران و دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار، فراخوان برای ارسال مقالات داده شده و زمان ارسال مقالات آن ۱۵ مردادماه خواهد بود.

وی محورهای اصلی کنگره را نیز برشمرد و عنوان کرد: مکانیسم بیماری ام اس، داروها و درمان های جدید بویژه درمان های خوراکی، نقش بعضی از فاکتورها چون ویتامین دی، پرستاری و توانبخشی بیماران ام اس و ژنتیک بیماری از جمله مهم ترین محورهای مورد بحث در کنگره امسال خواهند بود.

عابدینی با بیان اینکه کارگاه‌ها و پانل‌هایی برای کنگره تدارک دیده شده است عنوان کرد: دو کارگاه در خصوص اقدامات پرستاری و توانبخشی و تصویربرداری های جدید ام آرآی خواهیم داشت و پانل ها با موضوعات اخلاق و ام اس در بارداری است.

دبیر دوازدهمین کنگره بین المللی ام اس ایران افزود: در کنگره امسال در کارگاه توانبخشی، راهکارهایی برای بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به م اس توسط متخصصان توانبخشی ارائه می شود تا بیمار بتواند به زندگی عادی اش بازگردد.
 
کلمات کلیدی : ایران+بیماری MS
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.