نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 372295
توضیحات مهرجویی درباره اظهارت اخیرش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۷
داریوش مهرجویی در پی اظهارات اخیرش در مراسم یادبود عباس کیارستمی توضیحاتی داد.

این کارگردان در نوشتاری که در اختیار ایسنا گذاشت نوشت :گاهی رانندگان غیر مسئول و خطاکار سبقت غیر مجاز می‌گیرند حتی در محدوده خط‌ ‌کشی به عابر پیاده حق تقدیم نمی‌دهند، دراتوبانها و جاده ها ویراژمی‌دهند، زباله‌های خود را بیرون از ماشین می‌اندازند و باعث تصادفات فجیع می‌شوند. در چنین جرایم رانندگی وقتی پلیس،‌ رانندگان خطاکار را جریمه می‌کند ،‌آیا باید به همه رانندگان کشور بربخورد و دلخور شوند و بگویند پلیس به ما توهین کرده است ؟ آیا این منطقی است ؟

درهر قشری احتمال خطاکاری هست ولی در مسئولیت‌های حساس و خلبانی هواپیما که ۲۶۰ مسافر را با خود حمل می‌کند یا راهنمایی خط قطارها یا رانندگان اتوبوس یا جراحی بدن، ‌اینجا یک خطای کوچک مصیبت بزرگ به بار می‌آورد.

در مورد عباس کیارستمی که سرمایه بزرگ ملی و فرهنگی کشور است و شاید در حد تختی قهرمان ملی است اشاره و شکایت من فقط از پزشکانی است که در فرایند عمل جراحی او، سهل‌انگاری و خطا کردند و باعث مرگ او شدند.

وگرنه من پزشکان، جراحان باوجدان و زحمتکش و کاردانی را می‌شناسم که در ۸ سال جنگ دفاع مقدس با کمترین امکانات وشرایط معجزه آفریدند و جان انسان‌ها را نجات دادند، چنین پزشکانی هنوز در میان ما هستند و زحمت می‌کشند و من همواره برای آنها احترام فراوان قائل هستم .

به نظر من خود پزشکان می‌باید در این مورد قدم پیش بگذارند و جلوی این سهل انگاری و بی مسئولیت‌ی‌ها را بگیرند و از کاردانی و لیاقت خود و پیروزی‌هایی که در جریان جراحی داشتند دفاع کنند .
 
کلمات کلیدی : عباس کیارستمی، قصور پزشکی، داریوش مهرجویی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۵:۰۸:۱۴
پزشكان خطار كار و طماع بسيارند بسيار
هركس باور ندارد بيايد برويم حضورا چند تا تست بزنيم
آيا باور نمي كنيد كه خيلي هاشون از اين امتحان مردود مردود بيرون خواهند آمد ؟

از رشت (3823406) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۵:۴۸:۰۹
ایشون هرچی از دهنش در اومد گفت.
اقای فرهنگ.اقای دغدغه دار.اقای اسطوره و هرچیز دیگه ای که من بلد نیستم صحبت هات رو مرور کن و بعد خودت برداشتت رو بگو
جو گیر میشیم و هرچی میخوایم میگیم.چهار نفر هم برامون کف و سوت میزنن فکر میکنیم چه خبره.
اگر یک پزشک اینجوری حرف زده بود بسیاری از این دوستان منتقد جامعه پزشکی میشدن پرچم دار فرهنگ و ادب و....
میخواید القا کنید قشر پزشک از همه بدتره؟میخواید بگید هرجی فساد و خرابی و عقب موندگی و مشکل تو مملکت هست از پزشکان هست؟تا ی فساد از ی گوشه در میاد سریع تو سایت ها دوباره بحث پزشکی شروع میشه
خدایا شکرت (3823480) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۷:۵۳:۵۲
اقای مهرجویی واقعا متاسفم... (3823677) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۸:۱۳:۱۹
به نظر من خود پزشکان می‌باید در این مورد قدم پیش بگذارند و جلوی این سهل انگاری و بی مسئولیت‌ی‌ها را بگیرند و از کاردانی و لیاقت خود و پیروزی‌هایی که در جریان جراحی داشتند دفاع کنند . (3823698) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۲۳:۵۶:۰۴
متاسفانه وضعیت بیمارستان ها بسیار اسف بار است.نمی دانم مشکل کمبود نیرو است یا کاغذ بازی یا تنبلی و عدم مسولیت شناسی؟ دلیل هرچه که باشد مردم به شدت نگران و ناراحت اند.وقتی مریض مراجعه می کند باید بلافاصله فشار خون و قند و سایر علایم حیاتی تحت کنترل باشد.سپس بررسی های بعدی برای اقدامات دارویی و یا اعمال جراحی انجام شود و بعد از عمل هم باید مراقبت ها بیشتر شود اگر این با افزایش نیرو قابل حل است انجام شود اگر باید تنبلی کنار گذاشته شود باید نظارت شود.به هر حال بیمارستان با بانک و صف نانوایی فرق دارد یک ثانیه هم در حیات یا مرگ بیمار تاثیر گذار است. (3824027) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۰۹:۱۶:۰۷
متاسفم اقاي مهرجويي،همين افرادي كه به قول شما با ويراژ دادناشون باعث مرگ كلي بيگناه ميشن،نهايت يه جريمه نقدي ميشن و اينجوري كسي تو يه مراسم رسمي بهشون توهين نميكنه!!حالا يه سوال؟كدوم جراحي هست كه ميخواد عمل جراحيش ناموفق باشه و بيمارش اسيب ببينه،ولي اتفاق و عارضه هميشه وجود داره،چه اينجا وچه تمام نقاط دنيا (3824282) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۰۹:۱۸:۰۷
ضمنا خواهشا ايشون رو با پهلوان تختي پاك و منزه از هر گونه ارتباطي كه در سينما فراوانه ،مقايسه نكنين.الكي از يه مرده قهرمان نسازين (3824284) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۰:۳۶:۳۷
مهرجویی حرف درستی را با ادبیات اشتباه گفته اند (3824390) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۱۷:۰۵:۵۰
"وقتی پلیس رانندگان خطاکار را جریمه می‌کند ،‌آیا باید به همه رانندگان کشور بربخورد و دلخور شوند"

اولا پلیس شما چیکاره ای؟
دوما پلیس هم حق نداره بد و بیراه بگه فقط باید جریمه کنه، شما به چه حقی هرچی دهنت هست نثار دیگران میکنی آقای مثلا هنرمند؟
سوما جریمه بعد از احراز جرمه کی تور رو قاضی کرده که تشخیص جرم بدی؟ (3826506) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.