توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438797
رئیس دپارتمان داوری: توصیه کنیم روی طارمی پنالتی نگیرند؟دروغ است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۷
مسئول داوری کشور می‌گوید صالحی به یک بازیکن دو بار کارت زرد نداده بود که بخواهد اخراجش نکند.

به گزارش خبرآنلاین، بازی پرسپولیس و گسترش فولاد جنجال های زیادی داشت. پرسپولیسی ها به رغم بردن بازی، اعتقاد دارند داور مسابقه یعنی احمد صالحی کلی اشتباه فاحش داشته است. این اتفاق فشاری زیاد را به حسن کامرانی فر رئیس جوان دپارتمان داوری وارد کرده است. او در این فشار جملاتی گفته که جنجالی شده است. خبرآنلاین در گفت و گوی صریح با این داور بین المللی که چندماهی است مسئولیت مهم گرفته، درباره این ابهام ها حرف زده است. ساعتی پس از این گفت و گو دپارتمان داوری جلسه ای در خصوص اتفاقات داوری این بازی تشکیل داد و در نهایت اعلام کرد داور بازی پرسپولیس و گسترش فولاد هیچ خطایی نداشته.

*داوری بازی پرسپولیس و گسترش فولاد خیلی جنجالی شد ولی شما از داورتان دفاع کردید!

البته من مسئول دفاع از مجموعه ام هستم اما هنوز این بازی را آنالیز نکرده ایم. فقط حرف ها و توضیحات گزارش داور را مطرح کردم.

*یعنی شما معتقد هستید کارت را داور به باتیستا می دهد؟

در گزارشی که داور داده شماره 5 و 61 اخطار گرفته اند.

*ولی در آن صحنه ابراهیم زاده خطا می کند. چطور ممکن است بازیکن شماره 61 خطا کند ولی داور به باتیستا اخطار دهد؟

در آن صحنه داور به خاطر بعضی الفاظ رکیکی که بازیکن گسترش به کار برده به او کارت داده است اما ما در حال بررسی هسنیم.

*انگار داورها به یک باوری رسیده اند که طارمی تمارض می کند و به همین خاطر خطاهایی که روی او اتفاق می افتد را پنالتی نمی گیرند.

این شاید به خاطر رفتار خود آقای طارمی باشد اما ما هنوز فیلم بازی دیروز را آنالیز نکردیم و نمی توان با قاطعیت گفت داور اشتباه کرده است.

* از طرف کمیته داوران درباره طارمی و رفتار او توصیه ای به داوران شده است؟

نه اصلا چنین چیزی وجود ندارد و ما صحبتی در این مورد با هیچ داوری نداشتیم.اصلا هیچ وقت به هیچ داوری از این توصیه ها نمی کنیم. این چه حرفی است؟

*بازی هفته قبل پرسپولیس مقابل فولاد روی طارمی خطای پنالتی شد اما داور چنین نظری نداشت.

به نظر من آن صحنه پنالتی نبود و بیشتر کارشناسان هم با من همنظر بودند.درباره آن صحنه 3 کارشناس گفته بودند پنالتی نیست و یک نفر گفته بود باید پنالتی می گرفته است اما در آنالیز دپارتمان داوری هم تشخیص جمع این بود داور درست تصمیم گرفته است.

*یک بحث هم این است که کلا پرسپولیسی ها روی صالحی حساسند و هر بار همین اتفاقات برای شان می افتد

مگر در دوره های قبل و مسئولان دیگر ، این اتفاق ها نیفتاده است؟ تیم داوری آن چیزی که دیدند را سوت زدند و گزارشش را برای ما فرستادند. حالا بازی را آنالیز فنی می کنیم و درباره آن اظهار نظر می کنیم.مطمئن باشید بهترین تصمیم را می گیریم.

*یک بحثی این روزها وجود دارد و این است که می گویند حق وردی هر زمان برای استقلال داوری می کند چهار جلسه محروم خواهد شد. این را آقای دایی هم گفته است. فکر نمی کنید انتخاب حق وردی برای بازی های استقلال حساسیت برانگیز است؟

حرف های آقای دایی را شنیدیم و بررسی می کنیم. ما این مسائل را در نظر می گیریم و حتما بررسی خواهیم کرد.

 
 
کلمات کلیدی : حسن کامرانی‌فر + کارشناس داوری + داور فوتبال
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.