توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494290
موافقت احرار الشام و النصره با عقب‌نشینی از گذرگاه باب الهوی در مرزهای ترکیه و سوریه
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۲
دو گروه شورشی مخالف احرار الشام و هیئت تحریر الشام (النصره سابق۹) در سوریه با یکدیگر آتش‌بس کرده و در مورد انتقال مدیریت گذرگاه باب الهوی در مرز با ترکیه به یک هیئت مدنی با چراغ سبز ترکیه به توافق رسیدند.

به گزارش ایسنا، محمد ابو زید، سخنگوی گروه احرار الشام، مخالف با دولت دمشق به خبرگزاری آنادولوی ترکیه گفت: احرار الشام با هیئت تحریر الشام توافق کردند که به درگیری‌های شدیدی که طی سه روز گذشته با یکدیگر داشتند، پایان دهند.

ابو زید گفت: دو طرف در مورد آتش بس به توافق رسیدند و هر دو گروه به زودی اسرای یکدیگر را آزاد، گذرگاه باب الهوی را ترک کرده و آن را به یک هیئت مدنی خواهند سپرد.

نشستی که به آتش‌بس منجر شد در گذرگاه باب الهوی در سطح فرماندهان صف اول دو گروه و در راس آنها ابوجابر الشیخ سرکرده هیئت تحریر الشام و ابوعمار العمر سرکرده احرار الشام با حضور عبدالله المحیسنی، سرکرده عربستانی این گروه برگزار شد.

درگیری‌ها میان دو گروه در تاریخ ۱۸ ژوئیه گذشته در حومه شمالی استان ادلب سوریه و در نزدیکی مرز با ترکیه آغاز شد و این درگیری‌ها در مناطق نزدیک به باب الهوی در مقابل گذرگاه جلوة عوزو ترکیه در استان ختای این کشور شدت یافت.
 
کلمات کلیدی : سوریه + ترکیه + احرار الشام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.