توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 426493
آمریکا تحریم‌هایش علیه هیات کره شمالی در سازمان ملل را تشدید کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۷
وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌ها علیه دیپلمات‌های کره شمالی در سازمان ملل را تشدید و بانک‌ها را ملزم کرد تا پیش از افتتاح حساب برای آنها مجوزهای ویژه‌ای را دریافت کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آمریکا پیشتر معافیتی را در تحریم‌های اقتصادی گسترده علیه پیونگ یانگ از میان برداشت که به بانک‌های آمریکایی اجازه می‌داد بدون دریافت مجوزهای ویژه از سوی دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری به دیپلمات‌های کره شمالی خدمات ارائه کند.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد در حال حاضر بانک‌ها باید پیش از افتتاح حساب، انجام معاملات یا تمدید اعتبار حساب دیپلمات‌های کره شمالی یا اعضای خانواده‌شان مجوز ویژه‌ای را از سوی این دفتر به دست آورند.

این در حالی است که هیات کره شمالی در سازمان ملل هنوز نسبت به این مساله واکنشی نشان نداده است.

مقامات آمریکایی پیشتر گفته بودند که کره شمالی علی رغم تحریم‌های اقتصادی برای کمک به انجام معاملات در سراسر جهان از حساب‌های بانکی دیپلمات‌هایش استفاده می‌کند.

یکی از مقامات اطلاعاتی آمریکا که خواست نامش فاش نشود گفت: کره شمالی با بازگرداندن وجه رایج از خارج از کشور و با استفاده از تمامی درآمدهای ممکن به دنبال کاهش انزوای اقتصادی است.

یکی دیگر از مقامات اطلاعاتی آمریکا گفت: کره شمالی سیگار و مواد مخدر غیرقانونی را به خارج از کشور می‌فروشد و از بسته‌های دیپلماتیک برای بازگرداندن وجه آنها به کشور استفاده می‌کند.

این در حالی است که به دنبال آزمایشات موشکی و راکتی سال جاری کره شمالی واشنگتن تحریم‌های اقتصادی علیه پیونگ یانگ را تشدید کرده است.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + تحریم‌ + کره شمالی + سازمان ملل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.