توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466895
تشدید اختلافات امارات با «منصور هادی»
تاریخ انتشار : شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۲
اختلافات در میان سرکردگان ائتلاف سعودی برای تجاوز به یمن تشدید شده است.
به گزارش مهر، مقامات اماراتی «منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن را به دلیل تصمیمات اخیرش از جمله برکناری «هانی بن بریک» وزیر کشور یمن مورد هجمه قرار داده اند.

به گزارش روسیا الیوم، اختلافات در میان سرکردگان ائتلاف سعودی برای تجاوز به یمن تشدید شده است.

در همین راستا، مقامات اماراتی «منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن را به دلیل تصمیمات اخیرش از جمله برکناری «هانی بن بریک» وزیر کشور یمن مورد هجمه قرار داده اند.

«انور قرقاش» وزیر خارجه امارات در همین رابطه عنوان کرد: از جمله اصول اقدامات سیاسی تصمیم گیری به اندازه قدرت خود، ترجیح منافع عمومی بر منافع شخصی، اعتمادسازی با متحدان و عدم خنجر زدن به آنان از پشت است.

علیرغم اینکه انور قرقاش اشاره ای به منصور هادی نداشته است ولی پایگاه المشهد الیمنی سخنان وی را اشاره واضح به منصور هادی تلقی کرده است.

وی روز جمعه نیز در پاسخ به تصمیمات اخیر منصور هادی گفته بود: تحلیل نسبت به آنچه مشاهده می کنم این است که منافع شخصی، خانوادگی و حزبی بر منافع ملی ترجیح داده شده است و این پیچی خطرناک در نبرد سرنوشت ساز است.

پیش از این نیز ضاحی خلفان معاون فرمانده کل سابق پلیس دبی صراحتا به منصور هادی حمله کرده و ضمن متهم کردن وی به خیانت، تاکید کرده بود: منصور هادی افراد ضد ائتلاف را حمایت می کند. اولین گام برای دستیابی به راه حل برای یمن، پایان دادن به قدرت منصور هادی است.

از سوی دیگر القدس العربی عنوان کرده بود که علت برکناری بن بریک، عدم پایبندی وی به دستورات مافوق خود بوده است.
 
کلمات کلیدی : امارات+یمن+منصور هادی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.