توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410797
29 امضاء پای برگه استیضاح وزیر علوم/ دستورات فرهادی اجرایی نمی شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۰
حاجی دلیگانی با بیان بیش از 10 مورد از مشکلات موجود در دانشگاه های مهم کشور نظیر دانشگاه علم و صنعت و هنر بیان داشت: در مجموع این عوامل نشان از بی کفایتی وزیر علوم دارد.

به گزارش میزان، اکبر رنجبرزاده درگفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان یکی از مسائل مهمی را  که سبب شد نمایندگان خواستار استیضاح وزیر علوم شوند، را افت مسائل علمی در کشور و کاهش انگیزه رقابت های علمی در عرصه جهانی و داخلی برشمرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس استدلال دیگر نمایندگان را  بی برنامگی دانشگاه ها و عدم اتصال آنها به وزارتخانه برشمرد و اظهار داشت: نمایندگان در اظهارات خود گفته اند روند کاری وزارت علوم نسبت به گذشته نه تنها افزایش نداشته بلکه در برخی مواقع کاهش هم داشته است.

وی افزود: خواسته نمایندگان بیشتر در این خصوص است که وزارت علوم از انجام سلسه مراتب مدیریتی خاص برخوردار نیست.

 اصلاح طلبان،‌اصولگرایان و مستقلین خواستار استیضاح وزیر علوم شدند

حسینعلی حاجی دلیگانی نیز در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان تاکید کرد: عمده دلایل نمایندگان مباحث ناکارآمدی و مدیریتی فرهادی است، که جلوه ظهور آن در برخی از اقدامات انجام نشده وی تبلور یافته است.

وی تصریح کرد: امضا کنندگان طرح استیضاح فرهادی، از همه طیف های سیاسی اعم از اصلاح طلب ،‌اصولگرا ومستقلین بودند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص دلایلی که موجب امضای 29 نماینده مجلس برای استیضاح وزیر علوم شد گفت: موضوعات فرهنگی دانشگاه ها، عدم اجرای سند اسلامی دانشگاه ها، عدم جای یابی دانشجویان بورسیه،‌استاد سالاری حاکم به نحوی که حق دانشجو در برخی مواقع ضایع می شود و مسائلی که در دانشگاه های آزاد نظیر تدریس بدون مجوز برخی رشته ها رخ می دهد.

نماینده مردم شاهین شهر بیان داشت: مجموعه این مسائل نشان می دهد با بررسی هایی که ما انجام دادیم وزیر علوم احاطه کامل بر مجموع خود ندارد و در واقع افراد دیگری در وزارتخانه مشغول اداره آن هستند.

حاجی دلیگانی با اشاره به عدم احاطه فرهادی به مجموعه زیر دست خود بیان داشت: بارها شاهد بودیم که وی دستوراتی داده ولی در مجموع پایین تر اجرا نشده است.

وی افزود: از طرفی دیگر برخی جریانهای سیاسی در برخی دانشگاه ها نفوذ کرده اند که اگر تحقیق و تفحصی از آنها صورت گیرد مشخص می شود که چه اتفاقات نابه هنجاری در حال وقوع است.

حاجی دلیگانی با ابراز تاسف از عدم رعایت حقوق دانشجویان ادامه داد: اگر فردی بی طرف از دانشگاه هنر اصفهان بازدید کند و با مسائلی چون تدریس،‌ هیئت علمی، افراد هیئت علمی و اسناد مالی روبرو شود برایش روشن خواهد شد که وزیر علوم مدیریت و نظارت لازم را در زیر مجموعه خود ندارد.

وی با ابراز تاسف از اینکه دانشگاه علم وصنعت تهران برای خودش خودمختار شده و اصلا دستور وزیر را رعایت نمی کند بیان داشت: مثلا درخصوص میهمان شدن یک دانشجو که یک مورد جزئی است تابع قانون و دستورات نیست که مجموع این مسائل نشان از عدم مدیریت و بی کفایتی وزیر دارد.
 
کلمات کلیدی : مجلس + وزارت علوم+ آموزش عالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.