توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420291
طرح‌های آلمان برای بزرگ کردن ارتش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۰
وزیر دفاع آلمان از افرادی که نتوانسته‌اند دیپلم بگیرند خواست تا به ارتش بپیوندند؛ این درحالیست که ارتش به دنبال جذب پرسنل بیشتر برای تقویت نیروهای نظامی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، اورسولا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان گفت: ما متوجه شدیم که باید به همه فرصت داده شود.

خبرنامه هندلسبلات چاپ آلمان نوشت: وزیر دفاع آلمان به شدت به دنبال جذب دانش آموزان بدون دیپلم برای پیوستن به ارتش است. براساس این طرح، دانش آموزانی که در حال تکمیل خدمت وظیفه ارتش هستند می‌توانند درس خود را نیز تمام کنند و دیپلم بگیرند.

طرح دیگر به خدمت فراخواندن شهروندان اتحادیه اروپا برای پیوستن به ارتش آلمان است.

وزیر دفاع آلمان در این باره گفت:‌ طرح استثنای دیگر این است که ما به شهروندان سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا این موقعیت خاص را بدهیم تا در ارتش آلمان خدمت کنند.

در پی ملغی شدن خدمت اجباری سربازی در ارتش آلمان در سال 2011، وزارت دفاع این کشور با کاهش قابل توجه نیروهای نظامی روبرو شد. در ژوئیه سال جاری میلادی برنامه‌ای به پارلمان ارائه شد که براساس آن آلمان مسئول کمک به شکل دادن به نظم جهانی است.

در مه سال جاری میلادی نیز وزیر دفاع آلمان اعلام کرد که باید نیروهای ارتش گسترش یابند. براساس این برنامه، 7000 نیروی جدید در بازه زمانی هفت ساله به ارتش آلمان افزوده خواهند شد، علاوه براین، ارتش به دنبال اضافه کردن 4400 نیروی غیرنظامی جدید است.

براساس این برنامه جدید، شهروندان اتحادیه اروپا نیز اجازه دارند تا در ارتش آلمان خدمت کنند اگرچه هنوز مخالفت‌هایی در این باره از جانب ارتش آلمان وجود دارد.
 
کلمات کلیدی : توانمندی دفاعی + وزیر دفاع آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.