نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 388586
ریزش مرگبار دیوار مدرسه‎ای بر سر کودک چابهاری
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۱
علیرضا راشکی اظهار کرد: این مدرسه یکی از مدارس قدیمی و بدون حصار این شهرستان بوده که به کمک مردم دیوار و دری برای حفاظت از آن ساخته شده است.

به گزارش ایسنا، مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس سیستان وبلوچستان گفت: بر اثر ریزش دیوار مدرسه ای در روستای بجار شهرستان چابهار یک کودک پنج ساله جان خود را از دست داد.
علیرضا راشکی اظهار کرد: این مدرسه یکی از مدارس قدیمی و بدون حصار این شهرستان بوده که به کمک مردم دیوار و دری برای حفاظت از آن ساخته شده است.
وی ادامه داد: روز حادثه در مدرسه هنگام بازی بچه ها از دیوار جدا و به همراه پایه دیوار فرو می ریزد که در این حادثه یک کودک پنج ساله فوت و دو نفر دیگر زخمی می شوند.

وی با اشاره بر اینکه دو هزار و ۶۰۰ سقف کلاس نا ایمن در سیستان و بلوچستان وجود دارد تصریح کرد: سالیانه حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ کلاس درس در استان ساخته می شود و تا زمانیکه تمام مدارس نوسازی نشوند دانش آموزان از این حوادث ایمن نخواهند شد.
راشکی در مورد اینکه ایجاد عدالت آموزشی در فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان درخور توجه است خاطر نشان کرد: ظرف سه سال قرار است ۶۰۰ میلیارد تومان که سه برابر اعتبارات سال های اخیر است در بحث فضاهای آموزشی استان هزینه شود.

مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و ۳۰۰ هزار متر مربع با فضای متوسط کشوری که پنج و ۳۴ صدم به ازای هر دانش آموز است فاصله داریم، گفت: پیش بینی می شود در طول برنامه ششم توسعه، فضاهای آموزشی استان به سرانه آموزشی کشور نزدیک شود.
 
کلمات کلیدی : مرگ دانش آموز+ریزش دیوار مدرسه
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۸:۰۰:۰۵
دولت گرفتار رفع و رجوع مشکلات خود ساخته است و اموزشگاه و پرورش را رها کرده (3919782) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.