توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 394174
۵۰درصد سلاح‌های آمریکایی در اختیار چه کسانی است؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۷
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد که نیمی از سلاح‌های آمریکایی در اختیار و مالکیت تنها سه درصد جمعیت این کشور قرار دارد.

به گزارش تسنیم، جدیدترین بررسی منتشر نشده هاروارد ــ نورث ایسترن که در اختیار گاردین قرار گرفته، حاکی است که نیمی از سلاح‌های آمریکا در اختیار ۳ درصد جمعیت این کشور است و به‌طور میانگین هر یک از این افراد ۱۷ سلاح در اختیار دارند.

این بررسی نشان می‌دهد، در حالی که تعداد مردان مالک اسلحه رو به کاهش است، در مقابل تعداد زنانی که سلاح در اختیار دارند، با افزایش روبه‌رو شده است.

این گزارش افزود: تعداد اسلحه‌ها در آمریکا از سال ۱۹۹۴ میلادی تاکنون ۷۰ میلیون قبضه افزایش داشته و هم‌اکنون به بیش از ۲۶۵ میلیون رسیده است.

البته در این مدت تعداد کسانی که اسلحه در اختیار داشته‌اند با کاهش روبه‌رو شده و از ۲۵ درصد به ۲۲ درصد رسیده است.

در حالی که در سال ۱۹۹۴ میلادی ۴۲ درصد مردان آمریکایی اسلحه داشته‌اند، این رقم در بررسی جدید به کمتر از ۳۲ درصد کاهش یافته است.

در شرایطی که در سال ۱۹۹۴ میلادی تنها ۹ درصد آمریکایی‌ها سلاح داشته‌اند، این رقم در بررسی جدید به ۱۲ درصد افزایش یافته است.

علی‌رغم افزایش زنانی که مالک اسلحه هستند، این بررسی نشان می‌دهد که اکثر مالکان اسلحه در آمریکا سفیدپوستان، مردان و کسانی هستند که در مناطق روستایی زندگی می‌کنند.

۳۰ درصد محافظه‌کاران اعلام کرده‌اند که سلاح دارند، این رقم بین میانه‌روها به کمتر از ۱۹ درصد و لیبرال‌ها به ۱۴ درصد رسیده است. ۲۵ درصد سفیدپوستان اعلام کرده‌اند که سلاح دارند و این رقم برای اسپانیایی‌تبارها به ۱۶ درصد و سیاهپوستان به ۱۴ درصد می‌رسد.
 
کلمات کلیدی : سلاح آمریکایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.