توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405973
ادعای نقش ایران در حمله سایبری به آمریکا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۳
در حالی که حملات سایبری به زیرساخت های اطلاعاتی و شبکه ای آمریکا معمولاً به دولت روسیه نسبت داده می شود، حالا برخی منابع خبری آمریکایی پای ایران و کره شمالی را هم به میان کشیده اند.

به گزارش وب سایت تک شات: در حالی که حملات سایبری به زیرساخت های اطلاعاتی و شبکه ای آمریکا معمولاً به دولت روسیه نسبت داده می شود، حالا برخی منابع خبری آمریکایی پای ایران و کره شمالی را هم به میان کشیده اند.

جان مک آفی موسس شرکت امنیتی مک آفی که خودش به علت ارتکاب برخی جرائم شخصی مدتها تحت پیگرد قضایی بوده، هک شدن شبکه ی رایانه ای کمیته ی ملی دموکراتیک، وابسته به حزب دموکرات آمریکا را به گردن ایران انداخته است.

مک آفی ادعا کرده منابعش در بخش تاریک وب معتقدند هک کمیته ی ملی دموکراتیک آمریکا کار ایران بوده و وی نیز با این امر موافق است. ظاهراً رسانه ی امریکایی مورد اشاره برای اثبات ادعای خود، نمونه هایی از توانمندی هکر های ایرانی مثل هدایت کاربران سایت توییتر به آدرسی دیگر در سال 2009 و هک کردن وزارت دادگستری آمریکا در ابتدای سال 2016 را نام برده است.

مک آفی در خصوص انگیزه های احتمالی ایران از این حملات ادعا کرده است: «آنها ترامپ را نیرویی بی ثبات کننده در درون آمریکا می دانند و لذا مایل به ریاست جمهوری وی هستند. اگر همه ی شواهد روسیه را مقصر نشان دهند، با قاطعیت 100 درصد باید گفت که کار روس ها نیست».

وی در توضیح سخنان خود افزوده است: «هر کسی که توانایی انجام چنین اقدام های هکری پیچیده ای را داشته باشد می تواند با تلاش کمتری ردپای خود را مخفی کند یا کاری کند که به نظر برسد هک کردن کار افراد دیگری است. در دنیای امنیت سایبری همه می دانند که ابزارهای شناسایی عوامل هک به شدت غیرموثر هستند».

مک آفی این ابزار ها را در شناسایی عوامل هک و حملات گسترده ی سایبری کاملاً ناکارآمد می داند و اشاره می کند این نکارآمدی موجب اشتباه در شناسایی عامل اصلی این دست حملات می شود. 
وی در مورد عامل حمله ی سایبری به زیرساخت های شرکت Dyn که روز جمعه دسترسی به ده ها سایت مشهور را ناممکن کرد، گفته است: «کارشناسان بخش تاریک وب، کره ی شمالی را مسئول این حمله می دانند». وی بخشی موسوم به اداره ی 121 را عامل این حمله معرفی کرد.

نهاد مورد اشاره ی مک آفی، محل فعالیت تقریبا 2000 هکر مورد حمایت دولت کره ی شمالی است که به گفته ی او توانایی انجام چنین کاری را دارد. مک آفی ادعا می کند آنها با ردگم کردن تلاش کرده اند این کارها را به روسیه و چین یا گروه هایی در داخل آمریکا نسبت دهند. گفتنی است این ادعاها توسط منابع مستقل تایید نشده اند.
 
 
کلمات کلیدی : ایران + حمله سایبری + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.