توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453349
سفر احتمالی پاپ فرانسیس به مصر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۷
پس از آنکه خبرگزاری‌های ایتالیا گزارش دادند که رهبر کاتولیک‌های جهان در مه سال جاری میلادی به مصر سفر می‌کند، سخنگوی وی اعلام کرد، واتیکان در حال بررسی احتمال سفر پاپ فرانسیس به قاهره است و هنوز تاریخی برای این سفر تعیین نشده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سخنگوی پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در بیانیه‌ای گفت: سفر پاپ فرانسیس در دست بررسی است و هنوز هیچ تاریخ یا برنامه‌ای برای این سفر نهایی نشده است.

شبکه ایتالیایی RAI ادعا کرد که پاپ فرانسیس ۲۰ و ۲۱ مه به قاهره سفر می‌کند و برنامه‌اش شامل توقف در دانشگاه الازهر و مسجد این دانشگاه است.

پاپ فرانسیس مه سال گذشته میلادی میزبان احمد الطیب، شیخ الازهر بود؛ دیدار مهمی که با یکی از روحانیان ارشد اسلام صورت گرفت. این دیدار اوج بهبود در روابطی بود که به خاطر یکسری اختلافات در زمان بندیکت شانزدهم، رهبر سابق کاتولیک‌های جهان خدشه‌دار شده بود.

در سال ۲۰۱۴ عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر در دیداری که با پاپ فرانسیس در واتیکان داشت از وی دعوت کرد تا به مصر سفر کند.

سفر احتمالی پاپ فرانسیس به مصر مملو از نگرانی‌های امنیتی خواهد بود گرچه این دست نگرانی‌ها باعث نشد که این پاپ ۸۰ ساله در نوامبر سال ۲۰۱۵ به بانگویی، پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی سفر نکند.

پاپ فرانسیس در مصاحبه‌ای که روز پنجشنبه با روزنامه آلمانی "دی تسایت" داشت تایید کرد که انتظار دارد به زودی به مصر سفر کند.
 
کلمات کلیدی : پاپ فرانسیس + مصر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.