توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422857
بیماری «صرع» در 70 درصد مبتلایان قابل کنترل است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۴
یک متخصص مغز و اعصاب با بیان اینکه در 70 درصد موارد بیماران مبتلا به صرع می‌توانند کاملا تحت کنترل قرار گیرند، گفت: در 30 درصد موارد هم اقداماتی همچون جراحی انجام می‌شود.

به گزارش مهر، سیدمهران همام در آستانه برگزاری سیزدهمین کنگره بین المللی صرع اظهار داشت‌: امروزه نمی‌توان گفت که همه جنبه‌های درمانی این بیماری حاصل شده است ولی موفقیت‌های چشمگیری در زمینه دارویی حاصل شده است و در ایران مشکل دارویی نداریم ولی گاهی قیمت دارو برای بیماران مشکل‌آفرین است چرا که صرع جزو بیماری‌های خاص نیست.

وی افزود: در ۷۰ درصد موارد بیماری صرع می‌تواند کاملاً تحت کنترل قرار گیرد و در ۳۰ درصد موارد هم اقداماتی دیگری همچون جراحی انجام می‌شود.

به گفته همام، در مواردی که دارو در درمان بیماری جوابگو نباشد و یا یک ضایعه یا تومور قابل برداشت در مغز وجود داشته باشد، امکان جراحی وجود دارد.

این متخصص مغز و اعصاب با اشاره به اینکه گاهی حاشیه‌های این بیماری از خود بیماری در جامعه پر رنگ تر وجود دارد، گفت: خانواده و اجتماع باید نحوه برخورد با این بیماری را بدانند و شناخت کامل نسبت به آن داشته باشند. چرا که همه افراد با شناخت پیش‌آگاهی‌های مختلف می‌توانند به این بیماران کمک کنند.

همام با اشاره به اینکه شناخت جامعه از بیماری صرع اندک است، بیان داشت: مدت زمان حمله این بیماری می‌تواند از چند ثانیه تا چندین دقیقه باشد ولی اگر مدت زمان آن بیش از ۵ دقیقه به طول انجامد، می‌تواند لازم است با اقدامات اورژانس و دخالت درمانی متوقف ‌شود.

وی اضافه کرد: هر عاملی همچون ضربه به مغز، عفونت مغزی، ناهنجاری‌های مادرزادی، تب و تشنج دوران کودکی و گاهی موارد ژنتیک از دلایل عمده این بیماری است. البته هنوز بسیاری از مواقع دلیل بروز این مشکل در افراد مشخص نیست ولی آنچه روشن است این بوده که می‌توان این امید را به بیماران داد که کنترل صرع امروزه امکانپذیر است.

سیزدهمین کنگره بین المللی صرع ۶ تا ۸ بهمن ۹۵ در تالار امام بیمارستان امام (ره) تهران برگزار می‌شود.
 
کلمات کلیدی : بیماری «صرع»
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.