توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 174664
حمایت اوباما از گزینه احتمالی خود برای وزارت دفاع
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۴۴
باراک اوباما رییس جمهور آمریکا روز یکشنبه در گفتگویی تلویزیونی با شبکه ان بی سی آمریکا از سناتور ˈچاک هگلˈ نامزد احتمالی وزارت دفاع در کابینه آینده خود ستایش کرد، ولی خاطرنشان کرد هنوز تصمیم نهایی خود را برای معرفی وی برای تصدی این سمت نگرفته است.

به گزارش ایرنا، به دنبال مطرح شدن نام سناتور جمهوریخواه ˈچاک هگلˈ برای وزارت دفاع آمریکا و انتقاد گسترده جمهورخواهان از این انتخاب احتمالی، رییس جمهور آمریکا در گفتگوی تلویزیونی روز یکشنبه خود از هگل به عنوان فردی میهن پرست ستایش کرده و او را منشا خدمات بزرگ برای سنا و آمریکا دانست.

اوباما گفت: من با چاک هگل کار کرده ام و او را می شناسم. وی فردی ملی و میهن پرست است. اوباما با رد انتقادهایی که به هگل می شود، گفت: وی از سخنانی که علیه همجنس بازان گفته بود، پوزش خواسته است. چاک هگل به دلیل اینکه علیه ازدواج همجنس بازان سخن گفته بود مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.

با این وجود بیشترین انتقاد و حملات به هگل به دلیل آنچه ˈعدم وفاداری به رژیم صهیونیستی ˈ و ˈمواضع نرم در برابر ایرانˈ خوانده شده، انجام شده است. در این رابطه یک سناتور جمهوریخواه روز یکشنبه به رویترز تاکید کرد که جمهوریخواهان در کنگره از نامزدی هگل برای وزارت دفاع پشتیبانی نخواهند کرد.

سناتور جمهوریخواه ˈلیندزی گراهامˈ گفت: فکر می کنم بسیاری از جمهوریخواهان و دموکرات ها از مواضع چاک هگل در قبال ایران و اسراییل و همینطور حماس و حزب الله نگران هستند. به باور جمهوریخواهان و نمایندگان کنگره که روابط نزدیک با رژیم صهیونیستی دارند، هگل مواضع بسیار معتدلی درباره ایران داشته و به اندازه کافی به اسراییل متعهد نیست.

آن ها می گویند رای منفی هگل به تحریم های ضد ایرانی در کنگره شاهدی بر این ادعاست. سناتور چاک هگل در محافل سیاسی آمریکا فردی مستقل و میانه رو شناخته شده و گفته می شود دوستی شخصی وی با رییس جمهور آمریکا نقش اساسی در طرح نام وی به عنوان نامزد وزارت دفاع داشته است. سابقه دوستی وی با اوباما به دوران نمایندگی سنا بازگشته و در سال های گذشته این سناتور جمهوریخواه در بسیاری از مسافرت های خارجی اوباما را همراهی کرده است.

ˈچاک هگلˈ ۶۶ سال داشته، در گذشته نماینده ایالت نبراسکا در سنا بوده و در جنگ ویتنام جنگیده و زخمی شده است.
 
کلمات کلیدی : چاک هگل+وزیر دفاع آمریکا