توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486064
ازسرگیری پرواز بین بارسلونا و تهران پس از 11 سال
تاریخ انتشار : شنبه ۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸
واحد مرکزی خبر نوشت: روزنامه «لا وانگواردیا» اسپانیا اعلام کرد شرکت هواپیمایی «ماهان ایر» هر هفته دو پرواز مستقیم بین بارسلونا و تهران انجام خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از مادرید ، برای اولین بار در 11 سال گذشته روز جمعه پرواز مستقیم بین اسپانیا و ایران از بارسلونا به تهران انجام شد. این هواپیما از فرودگاه بین المللی بارسلونا به پرواز در آمد و در فرودگاه بین المللی امام خمینی به زمین نشست.

روزنامه «لا وانگواردیا»  اسپانیا اعلام کرد شرکت هواپیمایی «ماهان ایر» دومین شرکت هواپیمایی ایران هر هفته دو پرواز مستقیم بین بارسلونا و تهران در روزهای پنجشنبه و یکشنبه انجام خواهد داد.  این پروازها دست کم تا بیست و ششم اکتبر ادامه خواهد داشت. مدت این پرواز پنج ساعت و 30 دقیقه خواهد بود.

ادوارد لوپز بوسکتس سفیر اسپانیا در ایران که در اولین پرواز هواپیمای «ایرباس ای 340» به تهران حضور داشت گفت :« این پرواز نشان دهنده روابط بین دو کشور پس از گذشت دو سال از توافق ایران با جامعه بین المللی درباره برنامه هسته ای است.»

محمد حسن فدائی فرد سفیر ایران در مادرید نیز تاکید کرد :« روابط دو جانبه بین دو کشور در زمینه های مختلف بهبود یافته است به اضافه اینکه تجارت بین تهران و بارسلونا نیز دوبرابر شده است که ضرورت بهبود این تماسها را نشان می دهد.»  
در سال 2016 حدود 33 هزار و 500 نفر در پروازهای ترانزیت از بارسلونا به تهران سفر کردند و در حال حاضر هزار و 400 شرکت اسپانیایی با ایران همکاری می کنند. 
 
کلمات کلیدی : خطوط هوایی + هواپیما + صنعت هوایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.