توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 232506
«دعوت به جامعه‌شناسی» (نگاهی انسان گرایانه)؛پیترال. برگر، ترجمه رضا فاضل؛ نشر ثالث
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۱
«دعوت به جامعه‌شناسی» /
(نگاهی انسان گرایانه) /
نویسنده: پیترال. برگر /
مترجم: رضا فاضل /
نشر ثالث، چاپ اول ۱۳۹۳ /
شمارگان ۱۱۰۰ نسخه /
۲۲۴ صفحه؛۱۲۰۰۰ تومان /

کتاب‎های معرفی شده در «الفِ کتاب» از روز انتشار به مدت یک هفته با ۱۰ درصد تخفیف در فروشگاه اینترنتی شهر کتاب عرضه می‌شوند، شما می‌توانید در صورت تمایل این کتاب را از اینجا خریداری کنید.

****

نویسنده کتاب حاضر پیتر ال برگر چهره شاخصی در میان پژوهشگران و صاحب‌نظران حوزه جامعه‌شناسی محسوب می‌شود، به‌خصوص به دلیل ارائه نظریاتی خاص که سیمایی متفاوت از او در میان جامعه شناسان ارائه کرده است.

او به سال ۱۹۴۶ در وین به دنیا آمد، در جوانی به آمریکا کوچید؛ هنوز سی‌ساله نشده بود که به‌عنوان استادیار دانشگاه کارولینای شمالی مشغول به تدریس شد و پس از آن در دانشگاه‌های مختلف امریکا تدریس کرد و به مقام ریاست دانشکده نیز رسید و تألیفات گوناگونی هم در حوزه تخصصی خود ارائه کرده است که از میان آن‌ها می‌توان به: ساخت اجتماعی واقعیت (رساله‌ای در جامعه‌شناسی شناخت)، اشاره کرد که به فارسی هم ترجمه شده.

کتاب حاضر علاوه بر پیش گفتار مترجم و مقدمه نویسنده در هشت فصل نوشته‌شده، عناوین فصول کتاب به‌قرار زیر هستند: جامعه‌شناسی چونان سرگرمی فردی، جامعه‌شناسی چونان گونه‌ای از آگاهی، گریزی به جابجایی و زندگینامه، انسان در جامعه، جامعه در انسان، جامعه چونان صحنه نمایش، ماکیاولیانیسم جامعه‌شناسی و اخلاق و جامعه‌شناسی چونان رشته انسان گرایانه.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«دعوت به جامعه‌شناسی» (نگاهی انسان گرایانه)؛پیترال. برگر، ترجمه رضا فاضل؛ نشر ثالث