نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427104
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران:
با سیاسی کردن ترافیک، به جامعه خیانت نکنیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۰
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با انتقاد از فشارهای سیاسی و رسانه ای به بهانه موضوع ترافیک گفت: ترافیک در تهران مسئله ای با قدمت بیش از نیم قرن است. مسئله ای که کم و بیش تمام کلانشهر های دنیا با آن روبرو بوده و هستند که یا به راه حلی برای آن رسیده اند و آن را مدیریت می کنند و یا به عنوان دردی مزمن با آن دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش ایسنا، مازیار حسینی گفت:ترافیک در تمام دنیا یک مهندسی تخصصی است با صورت مسئله و راه حل های تخصصی مشخص. وقتی علت ترافیک روشن باشد راه حل آن نیز مشخص است .در حوزه اجتماعی و جایی که سود و زیان مردم وجود دارد رفتار غیر علمی و سیاسی نتیجه اش تلخ کامی مردم خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اضافه کرد: هر مسئله تخصصی که از بعد علمی خود خارج شده و با هشتک ها و برچسب های اقوا کننده، افکار عمومی را در جهت اهداف سیاسی جریان های مختلف به بازی بگیرد در نهایت شهر و جامعه را وارد یک بازی باخت - باخت خواهد کرد.

وی گفت: همه آنان که با موضوع تهران و ترافیک آن آشنایی دارند می دانند این شهر از خودرو اشباع شده است، سالهاست که قانون ها، دستور العمل ها و آیین نامه های مربوط به اسقاط خودروها در مقابل ورود خودروهای داخلی و خارجی به معابر شهر اجرا نمی شود اما هر روز بر شمار خودروها و موتورسیکلت های شهر تهران اضافه می شود و معابر پایتخت هم بیش از این توان رقابت با تیراژ تولید خودروهای داخلی و خارجی را ندارد.

حسینی گفت: حمل و نقل عمومی پایتخت در تمام این سالها بار بی توجهی دولت ها را بر دوش کشیده و با محروم شدن از سهم مردم تهران از بودجه کشوری ، تنها از جیب شهروندان تهرانی تغذیه شده است. اگر خطوط متروی تهران ، خطوط BRT ، توسعه و تکمیل شبکه بزرگراهی و همه آنچه در این سالها در مسیر توسعه حمل و نقل عمومی شهر تهران اتفاق افتاده قرار بود دچار همین بازی های سیاسی شود معلوم نبود الان تهران در چه وضعیتی قرار داشت.

وی تاکید کرد:بازی های سیاسی باید در میدان های سیاسی دنبال شود که اگر جز این باشد و این بازی ها راه به میدان زندگی روزمره مردم پیدا کنند خیانتی نا بخشودنی مرتکب شده ایم و آیندگان در مورد امروز ما قضاوتی تلخ خواهند داشت.

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، حسینی اضافه کرد: در روز هایی که همه جا پر شده از توصیف های کاریکاتور گونه از ترافیک پایتخت فقط کافی است که هرکس با شروع از خود بپرسد برای کاهش ترافیک تهران چه کرده است؟ سری به ایستگاه های متروی تهران بزند، مترو و اتوبوس سوار بشود و یا در مرکز کنترل ترافیک شاهد باشد که در طول شبانه روز معابر شهر چگونه از خودرو ها پر و خالی شده و یا مرز انفجار می رسد. راه حل ترافیک تهران همان قوانین مصوب شده و اجرا نشده و تغییر فرهنگ ترافیک است . دادن آدرس های غلط به مردم تنها این مسئله تخصصی را به دردی مزمن تبدیل خواهد کرد که هیچکس از آن سودی نخواهد برد.
 
کلمات کلیدی : ترافیک مصنوعی تهران+ترافیک تهران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۳:۵۲:۱۹
خدا پدر قالیباف را بیامرزه که پر توان داره تلاش می کنه. البته از نظر بعضی ها مرتکب این حلاف! هم شده که در باند اصلاح طلب ها قرار نگرفته. (4077989) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۰۹:۱۲:۳۸
به هر حال واضح است که ترافیک تهران بشدت در همین ماه اخیر ده برابر کند شده و این امر اصلا عادی و قابل توجیه نیست!؟؟ (4099775) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۳:۵۸:۱۰
اخ چرا بي مورد حرف ميزنيد طرف ساعت ٧يسري يه مترو بزن (4077999) (alef-13)
 
علی
United States
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۰:۱۲:۴۶
تهران به وسیله نقلیه عمومی تمیز ، بموقع ، و برای مدتی زیادتر از تعداد مسافرین نیاز دارد مردم باید مطمئن باشند هروقت به وسیله نقلیه احتیاج دارند در دسترشان است . وقتی عادت کردند به کمتر از این هم راضی میشوند. ولی حالا وقت تشویق انهاست . (4078406) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۰:۳۴:۲۴
از صبح کله سحر تا بوق سگ توی ترافیک تمام نشدنی عمر هدر میدیم آره متخصصین واقعا این بود زندگی! (4078441) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۲:۲۸:۳۱
کلان شهرهای دنیا خیابانهای چندطبقه دارند (4078599) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.