توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485902
لاریجانی: جواب تحریم‌های سنا را می‌دهیم
تاریخ انتشار : جمعه ۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۷
رئیس مجلس شورای اسلامی، تاسیس رژیم صهیونیستی را نقطه آغاز ماجراجویی های گسترده در خاورمیانه توصیف کرد و گفت: در حافظه قرن اخیر پدیده ای شوم تر از رژیم صهیونیستی نداریم.

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با تمجید از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس، افزود: برادران و خواهران، بار دیگر در روز قدس به ندای امام رحمه الله علیه لبیک گفتید و صحنه باشکوه غیرت دینی در مقابل ظلم و ستم استکبار و صهیونیسم را به رخ جهانیان کشاندید.

اهم اظهارات رییس مجلس شورای اسلامی را در ادامه بخوانید؛

*در حافظه قرن اخیر پدیده ای شوم تر از ماجرای ایجاد رژیم صهیونیستی نداریم که بر اساس نقشه شیطانی بود و جنایانی مانند دیر یاسین، غزه، کفر قاسم و صبرا و شتیلا و حرم ابراهیمی الخلیل و آواره نمون ملت از سرزمین خود را مرتکب شدند که در تاریخ نظیر ندارد.

* تاسیس این رژیم نقطه آغاز ماجراجویی های گسترده در خاورمیانه شده است که تا امروز که دست این رژیم در حمایت از تروریست ها علنی شده و کل کشورهای اسلامی را درگیر کرده است.

*آنها دین یهود را دستاویزی برای خود قرار داده‌اند درصورتی که یهودیانی که در ایران زندگی می کنند و بسیاری از یهودی‌های سراسر جهان با صهیونیست‌ها مخالف هستند.

*{با اشاره به بیانات حضرت امام درباره اسرائیل} اینکه حضرت امام گفتند اسرائیل را ریشه کن کنید از‌آن جهت بود که استعمارگران می‌خواهند بدین وسیله مسلمانان را با یکدیگر درگیر کنند.

*صهیونیسم در ابتدا تحت عنوان جنبشی که می‌خواهد یهودیان را به فلسطین بازگرداند تشکیل شد و پس از اولین کنگره صهیونیست ها و صدور اعلامیه بالفور عملاً به یک جنبش سازمان یافته بدل شد. آنها در ابتدا اعلام کردند که یهود قوم برتر است و برای این کار تورات را دستاویز خود قرار دادند. پس از آن یهودیان سایر نقاط دنیا را به مهاجرت به فلسطین تشویق کرده و آن را ملاک ایمان دانستند. سپس برای ایجاد ارتش دفاعی گروه های ترور و کشتار جمعی شکل دادند تا فلسطینیان را وحشت زده و وادار به فرار کنند. نبوغ یهودیان و توانایی آنها برای اداره جهان هم یکی دیگر از دستاویزهای صهیونیست‌ها بود.

*تمامی آمارها نشان می‌دهد جمعیت یهودیان 12تا 15 میلیون نفر هست و در عین حال آنها ادعا می کنند باید تمام مراکز تصمیم گیری دنیا را تحت سیطره خود قرار دهن. آنها در ابتدا مرز جغرافیایی اسرائیل را از نیل تا فرات می‌دانستند.

*انگلیس یکی از مسببان اصلی ایجاد رژیم صهیونیستی است، با تأسیس چنین حکومتی زمینه سرگرم ساختن ملل مسلمان و چپاول آنها رقم خورد ابتدا کشور اوگاندا برای مهاجران یهودیان مطرح شد اما پس از آن فلسطین را جایگزین کردند زیرا به گفته خودشان خاطرات تاریخی آنها در‌آنجا زنده می‌شود. اما فلسطین قدمت چند هزار ساله قبل از میلاد مسیح دارد و خواستگاه پیامبران الهی و ادیان مختلف است و دوره آرامش آنجا از زمانی آغاز شد که به دست مسلمانان فتح شد.

* قدس قبله نخستین مسلمانان است، حتی پس از تحول قبله مسلمین به مکه باز هم آنجا برای مسلمانان محترم است زیرا قدس محل معراج پیامبر است. همچنین دفع ظلم به یک ملت مسئولیت پذیری مسلمانان را نشان می‌دهد.

*تمام تلاش غرب این بود که به مسلمانان القا کند که در چهارچوب طرحهای سازش اسرائیل را به رسمیت بشناسند، از این رو آزمون بزرگی در پیش روی مسلمانان است. هدف حضرت امام از بیانات مکرر علیه اسرائیل افشاگری علیه این رژیم غاصب بود تا ملتهای مسلمان از هدف خود غفلت نکنند.

*حمایت از فلسطین وجه دیگری هم دارد و آن این است که اسرائیل مادر تروریسم است و ما جریانی پلیدتر از آنکه باعث آواره شدن چندین میلیون فلسطینی و کشته شدن چندین هزار لبنانی و فلسطینی شده باشد نداریم. اسرائیل بدخیم ترین تروریست در طول تاریخ است و از آغاز سرپرستی انگلیس بر فلسطین ایجاد سازمان‌های تروریستی در آنجا آغاز شد و داعش از نسخه تروریسم صهیونیستی کپی برداری می‌کند.

*تروریسم اسرائیل در مرزهای بیرونی هم نمود دارد و شهدای هسته‌ای ما نمونه ای از آن هستند.

* آمریکا هیچ گاه بحث حقوق بشر را در مورد رژیم صهیونیستی مطرح نکرد و حتی می‌گوید امنیت اسرائیل امنیت آمریکا است.

*این درحالی است که آمریکایی‌ها ملت ما را که از پس از انقلاب همواره در حال مبارزه با تروریست بوده است را به حمایت از تروریست متهم کرده و حتی گروهک منافقین را از فهرست گروه‌های تروریستی حذف می‌کند وحتی امروز از جبهه النصره در سوریه حمایت می‌کند.

*سعودی‌ها بارها آمریکا را تشویق به حمله به ایران کرده‌اند این یک فضاحت برای آمریکاست که آنها در تبلیغات انتخاباتی‌شان بارها رژیم سعودی را حامی تروریست دانسته ولی امروز از این رژیم قبیله‌ای حمایت می‌کنند و این روزها شاهد بودیم که خیلی دموکراتیک در این کشور قدرت را تغییر دادند.

*امروز آمریکایی‌ها مثل دزدان سرگردنه دنبال چپاول ملت‌های مسلمان هستند و بی پرواترین دولت‌ها دولت آمریکاست که از دولتهای قبیله‌ای حمایت می‌کند. روشن است که این وضع دوام ندارد و اگر ما با تروریسم مبارزه می‌کنیم با یک استراتژی عمیق در جهت تأمین امنیت خود و ریشه کنی تروریسم این کار را انجام می‌دهیم.

*{با اشاره به اقدام موشکی سپاه در هدف قرار دادن مواضع تروریست ها}ما در داخل و خارج از کشور تروریست ها را دنبال می‌کنیم و عملیات موشکی سپاه تنها گوشه‌ای از این فعالیت‌هاست همچنین ما پاسخ اقدامات سنا و کنگره آمریکا را علیه ملت ایران می‌دهیم. ملت ما ملتی باهوش و باصلابت است و در پیگیری اهداف انقلاب جدی است.
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۳:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۱:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۴:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۲:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۲:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۳:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۰:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۲:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۳:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۱۲:۲۷
 
 
کلمات کلیدی : برجام + آمریکا + تحریم ایران + سنا + مجلس + لاریجانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.