توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460206
ترامپ گزینه جدیدش برای سمت وزیر ارتش را اعلام کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸
رییس‌جمهور آمریکا گزینه خود برای وزارت ارتش آمریکا که عالی‌ترین سمت غیرنظامی در ارتش محسوب می‌شود اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در بیانیه‌ای از نامزدی "مارک گرین"، سناتوری از ایالات تنسی برای عالی‌ترین مقام غیرنظامی در ارتش استقبال کرد.

وی گفت: مارک، رهبری غیرنظامی قدرتمندی را فراهم خواهد کرد، آمادگی ارتش را ارتقا خواهد داده و از اعضای ارتش، غیرنظامیان و خانواده‌هایشان حمایت خواهد کرد.

اگر سنا نامزدی مارک گرین را تایید کند، وی جایگزین "اریک فنینگ" خواهد شد که نخستین وزیر هم‌جنس‌گرا در بین نیروهای مسلح آمریکا بود.

نامزدی گرین انتقادهای بسیاری را به همراه داشت با این حال برخی مخالفان بر اقداماتش به عنوان یک قانونگذار دولتی که مخالف با حقوق هم‌جنس‌گرایان است اشاره کردند.

بر اساس گزارش اندیشکده پالم سنتر، گرین از لایحه‌ای که برای جامعه هم‌جنس‌گرایان تبعیض قائل می‌شود حمایت کرده است.

این دومین گزینه دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا برای سمت وزیر ارتش است؛ چرا که ابتدا "وینسنت ویولا" برای این سمت انتخاب شده بود اما به خاطر نگرانی‌ها نسبت به توانایی‌اش برای جدا شدن از تجارت گسترده‌اش از این سمت کناره‌گیری کرد.

گرین فارغ‌التحصیل دانشگاه "وست پوینت" و یک کهنه‌سرباز ارتش است که به عنوان پزشک نظامی خدمت کرده است.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + رئیس جمهور آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.