نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453619
پیشنهاد افزایش ۱۰ درصدی دستمزد کارگران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۵
عضو شورای عالی کار از پیشنهاد دولتی‌ها برای افزایش دستمزد سال ۹۶ کارگران در محدوده ۱۰ درصد خبر داد و گفت: نمایندگان کارگری به دنبال توقف کاهش قدرت خرید کارگران بوده و به دنبال راهکاری برای دستیابی به سبد معیشت هستند.

به گزارش فارس، روز گذشته نشست دولت با شرکای اجتماعی پیرامون تعیین دستمزد سال 96 کارگران بدون حصول نتیجه خاصی درباره میزان افزایش به کار خود پایان داد. 

براساس این گزارش، موضوع سبد معیشت کارگری و راهکارهای دستیابی به آن، مهم‌ترین محور نشست شورای عالی کار بود. 

در این باره علی خدایی، عضو شورای عالی کار با اشاره به لزوم یافتن راهکاری برای رسیدن به سبد معیشت کارگران که 2 میلیون و 500 هزار تومان اعلام شده، گفت: یکی از مهم‌ترین پیشنهادات ما در شورای عالی کار، یافتن راهکاری برای توقف کاهش قدرت خرید کارگران در جامعه است. 

وی افزود: کارگران در سال‌های گذشته قدرت خریدشان را به شدت از دست داده‌اند و دستمزد فعلی کفاف حتی یک‌سوم هزینه‌های تأمین معیشت را نمی‌دهد. 

خدایی با بیان اینکه دولت در نشست شورای عالی کار تلویحاً در محدوده 10 درصد افزایش دستمزد برای سال آینده صحبت کرده است، گفت: به نظر می رسد کارفرمایان نزدیک به پیشنهاد دولت، راهکارهایی را ارائه دهند. 

وی گفت: ما معتقدیم که باید عقب‌ماندگی‌های دستمزد در یک فرایند منطقی به طور سالانه مورد اجماع همه شرکای اجتماعی قرار گیرد. 

این نماینده کارگری، نشست بعدی شورای عالی کار را روز سه‌شنبه یعنی 24 اسفندماه اعلام کرد و گفت:‌ در این نشست، نمایندگان دولت حاضر خواهند شد.
 
 
کلمات کلیدی : دستمزد + حقوق کارگران + تورم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۹:۰۸:۵۳
واقعا دولت خجالت نمیکشه برای مدیر های خودش سقف 24 میلیون تعیین میکنه ولی حتی حاضر نیست حقوق کار گر را حداقل به یک میلیون برسونه (4201039) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۸:۲۶:۳۷
بجاى افزايش ١٠ درصدى حقوق قيمتها را ٥ درصد كاهش بدهيد
زيرا با افزايش ده درصدى ١٥ درصد اتوماتيك ميرود روى قيمتها و كارگران بيشتر ضرر
ميكنند چرا سازمانهاى حمايت از كارگران دايم به فكر افزايش دستمزدهايى هستند كه بعد از يك ماه ارزش ان بيش از افزايش حقوق كاهش ميابد ، لطف كنيد لجاى افزايش دستمزد در خواست
كاهش قيمتها را بكنيد اين بنفع همه كشور ميباشد . (4202029) (alef-3)
 
ناشناس
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۹:۱۷:۴۹
بنام خدا
طرح پیشنهاد افزایش ۱۰ درصدی دستمزد کارگران از سوی دولت

اگر کسی تقوی الهی داشته باشد چنین با قشر زحمت کش برخورد نمی کند .

نسبت به حقوق مدیران یک نگاه دیگر دارد ونسبت به حقوق کارگران نگاه دیگر .

این پدیده از نداشتن تقوی الهی است.

بخدا اگر کارگران از حقوق خود عقب نشینی کنند روزی خواهد رسید که بدون مزد از

آنها استفاده خواهند کرد. (4201057) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۱:۰۰:۳۶
چطور برای نجومی بگیر ها سقف می زارند و اونهم با حمایت مجلس 24 میلیون ولی برای کارگر فقط 10 درصد ؟ ملت را کف حقوق گدائی من درآوردی و خودشان را سقف حقوق نجومی من در آوردی ؟؟؟!!! چندین سال بود که تورم بود به کارگر می گفتند افزایش حقوق برای شما باعث افزایش تورمه و حالا که نقطه مقابل تورم یعنی رکود هم رسیدیم باز عنوان میشه کارفرماها ندارند که بدهند !!!! یعنی پس هیچ دوره اقتصادی قرار نیست کارگر دستمزد واقعی خود را دریافت کند . (4201211) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۸:۲۸:۰۶
وقتى ميزان بيكاران زياد باشد نتيجه اين است الان در بعضى از شهرستانها با ٥٠٠ هزار تومان
حقوق و كمتر حاضرند كار كنند ، بجاى افزايش حقوقها درخواست كاهش قيمتها را بكنيد . (4202033) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۴:۵۸:۰۴
یک کارکرم با این حقوق ها نمیتونم ازدواج کنم
خدایا به دادم برس (4201603) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.