نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452864
اعزام بیش از ۳۰۰ هزار زائر اولی به مشهد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۰
به گزارش فارس، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس تولیت آستان قدس رضوی در ادامه سفر 2 روزه خود به استان خورستان با حضور در در دفتر حضرت ایت‌الله جزائری با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

در این جلسه که به دعوت آیت الله جزایری و با حضور مسئولین استان خوزستان برگزار شد، آیت‌الله جزایری ضمن خوش آمد گویی به آیت الله رئیسی ایشان را ذخیره انقلاب دانست و افزود: ایشان به لطف خدا تا کنون در اموراتی که رهبری برای تولیت حرم حضرت رضا در نظر داشته‌اند موفق بوده اند و ابراز امیدواری کرد که با حضور خود در آستان قدس رضوی منشا خیر و برکت نه تنها برای ایران بلکه جهان تشیع باشند.

آیت‌الله جزایری نیز آیت‌الله رئیسی را فردی موفق در امورات محوله دانسته که خدمات برجسته‌ای را نه تنها در استان خراسان بلکه در تمام شهرهای کشور ارائه کرده اند و در پایان دعای خیر خود را بدرقه امور محوله به ایشان کرد.

در ادامه این دیدار نیز آیت الله رئیسی با تشکر از آیت‌الله جزایری از دغدغه های مطرح شده در مورد شهر اهوار سخن گفت و افزود: دغدغه آیت الله حیدری و آیت الله جزایری نسبت به محرومین و مشکلات مردم مشی علما در طول تاریخ بوده است، برای حل این مهم از سوی مسئولان باید گام‌های مهمی برداشته شود که مردم احساس کنند مسئولین به زندگی آنها توجه بایسته ای دارند که به نظر می رسد این حق مردم است مخصوصا مردم خوزستان که 8 سال دفاع مقدس شاهد رشادت‌های مردم این شهر بوده است.

وی افزود: در همه عرصه ها هم که هر وقت از مردم درخواست شده است که در راستای انقلاب وارد شوند با تمام وجود مایه گذاشتند، حقیقا گره گشایی از مشکل این مردم یک فخر است که بتوانند از این مسایل گره گشایی کنند و این نکته در سیره بزرگان دین ما و در سیره امیر المومنین و در سیره امام رضا (ع) جلوه گر بوده است.

رئیس تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه همه امامان و پیشوایان دین ما توجه به مستمندان در سیره‌شان جلوه دارد، امام حسین (ع) را اسوه دغدغه مندی برای مشکلات مردم دانست و گفت: این امر در سیره همه پیشوایان دینی ما موج می زند. 

آیت الله رئیسی اضافه کرد:‌ هر بخششی کرامت نیست بسیاری از بخشش کاران هستند در عالم که بخششان برای جذب منافع بیشتر است، آن بخششی کرامت است که در پرتو خدا خواهی دگرخواهی می‌شود و این کرامت از در توجه به خداست که گره گشایی در کار خدا را ذی قیمت می کند، لذا روز گذشته که در محضر مقام معظم رهبری برای جلسه خبرگان بودیم سخنان ایشان بیشتر معطوف به توجه به مردم و دغدغه های مردم و خدمت به مردم بود؛ ایشان ضمن توصیه ای به مدیران حاضر در جمع افزودند در مدیریت امروز شعار مشتری مداری مطرح است اما ما در دین خود فراتر از این شعار داریم و ان هم عبارت است ار دوست داشتن مردم که مرتبه نازله محبت الله است.

وی تاکید کرد: امیر المومنین مردم را دوست داشت و این مردم باوری در سیره امام است، امام وقتی می فرمایند میزان رای ملت است حقیقتا ایشان مردم را مردم می دانند و رهبری هم زمانی که از مشکلات مردم اهواز نام میبرند دغدغه ای هست که رهبری نسبت به مردم دارن4د و دوست دارند که مسولین هم این دغدغه را داشته باشند.

رئیس تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: نکته مهمی که در خدمت رسانی اهمیت دارد این است که به ابتکار و خلاقیت جوانان اعتماد کنیم و این مرز و بوم شاهد بسیاری از خلاقیت ها و ابتکارات است، مردم خون گرم خورستان حقیقتا شهامت خود را به نمایش گذاشتند و نکته ای که حایز اهمیت است ان است که به برکت خون شهیدان کادر سازی های ارزشمندی به ویژه در اهواز و شهر های این استان شده است.

آیت الله رئیسی بیان کرد: تا قبل از پیروزی انقلاب فقه حکومت نمی کرد و امروز بعد از پبروزی انقلاب اسلامی فقه حکومت می کند و چون فقه حکومت می کند شبهات بسیاری هم ایجاد می شود که باید دانشگاه ها و حوزه ها از مردم صیانت کنند در مقابل این مسائل و باید از مرز های فرهنگی جامعه ما صیانت کنند.

وی با اشاره به حضور خود در معراج شهدا، راهیان نور را عامل مصونیت در جامعه در برابر دشمنان دانست و در عین حال از مدیران حوزه ها خواست تا مصون سازی در برابر تهاجمات ایجاد کننده جعل علمی و عملی صورت گیرد.
رئیس تولیت آستان قدس رضوی گفت: امیدواریم خداوند به حق صدیقه طاهره توفیق بدهد که چون کار و مدیریت جهادی از ضروریت های جامعه ماست، مشکلات به راحتی حل شود و همچنان خورستان بتواند چهره های ارزشمند و نورانی را پرورش به جامعه تحویل بدهد.

آیت‌الله رئیسی از اقدامات قابل توجه آستان قدس رضوی از جمله اعزام بیش از 300 هزار نفر زائر اولی که به دلیل مشکلات مالی تاکنون موفق به زیارت امام رضا نشده اند خبر داد و تاکید کرد: انشالله این اقدام برای استان خوزستان نیز به زودی انجام خواهد شد.

در پایان آیت الله جزایری با تشکر از ایت الله رئیسی از افتتاح زائر سرای امام رضا (ع) برای مردم بی بضاعت خورستان با فضایی حدود 1275 متر مربع با همکاری آیت الله رئیسی و تولیت استان قدس رضوی در مظهر مقدس خبر دادند که انشالله تا تابستان برای زائران کم درامد راه اندازی خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : مشهد،رییسی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۰ ۱۷:۲۷:۲۷
پروژه هاي انتخاباتي (4196091) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.