توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 429969
مرگ یک گردشگر در آبشار راین کرمان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۴
یک گردشگر که در منطقه آبشار راین درحال صعود بود، به طور "غیرعمد" سبب مرگ گردشگر دیگری شد.

به گزارش ایسنا، این گردشگر، خانمی ٥٧ ساله از استان اصفهان بود که بر اثر برخورد یک قطعه سنگ با سرش که از زیر پای یکی از همنوردانش لغزیده بود، جان خود را از دست داده است.

 این سانحه پس از ساعت ٩:٤٠ دقیقه صبح روز پنجشنبه (نهم دی ماه) برای گروهی از گردشگران اصفهانی که پس از صرف صبحانه، درحال گشت و صعود در منطقه آبشار راین واقع در دامنه کوه هزار استان کرمان بودند، رخ داد. این تور توسط یکی از آژانس‌های شهرستان نجف‌آباد اصفهان اجرا شده بود.

مرگ این گردشگر "آنی" اتفاق افتاد و فرد خاطی با وجود "غیرعمدی" بودن حادثه، به علت شکایت همسر متوفی هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد.

مقامات میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان با تایید این خبر، به ایسنا اعلام کردند: نیروی انتظامی درحال پیگیری این پرونده از طریق مراجع قضائی است.

آبشار راین یکی از جاذبه‌های گردشگری کرمان به شمار می‌آید که در مسیر صعود به قله هزار، مرتفع‌ترین کوه این استان قرار دارد و علاوه بر کوهنوردان، محل گشت گردشگران بسیاری است که با وجود صعب‌العبور بودن مسیر آبشار و قله، معمولا تجهیزات ایمن و کافی همراه ندارند.

منطقه آبشار راین با وجود آنکه محل آمد و شد گردشگران بسیاری است، اما فاقد نگهبان، حفاظ و تابلوهای ایمنی و همچنین تجهیزات اورژانس است.
 
کلمات کلیدی : مرگ گردشگر + آبشار راین کرمان + گردشگری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.